PDA

Επιστροφή στο Forum : Μηπως χασατε τα μολύβια σας???


D.Poursanidis
05-10-07, 09:47
.... και συνεχίζω...

Αν τα χασατε ή τα ξεχασαστε ή σας τα κλεψανε τοτε ετοιμαστειτε για μια ψυχρολουσία οταν πατε να παρετε καινουργια...

Παθων ο γραφών πηγα "περιχαρής", αφου καπου εχασα την ζωνη με τα μολυβακια, να αγορασω καινουργια...
Και επεσε μια κεραμιδα στον καφα μου... τα μολυβια εχουν παρει την ανηφορα στις τιμες ( το κιλο απλο 5-6 ευρω), και αιτια ειναι, καθως λενε, το γεγονος οτι η Κινα εχει μαζεψει τις μεγαλύτερες ποσότητες μολυβιων παγκοσμιως και ετσι ελεγχει τις αγορες....
Οποτε με εναν μικρο υπολογισμο, το καλοκαιρι αγοραζες απλα μολύβια με 2,5 ευρω το κιλο, και τωρα με 5 - 6.. και να μην συζητησουμε για τα πλαστικοποιημένα που είναι απλα απλησίαστα (~ 20 ευρω το κιλο).....

MICHALIS
05-10-07, 10:22
Αρα , ειναι καιρος να μαζευουμε οολα τα βαριδιακια που βρισκουμε και να τα λιωνουμε για να τα βαζουμε στις ζωνες μας :thumbup:

Κυριάκος
05-10-07, 12:08
Αρα , ειναι καιρος να μαζευουμε οολα τα βαριδιακια που βρισκουμε και να τα λιωνουμε για να τα βαζουμε στις ζωνες μας :thumbup:

Και αυτά από τις πετονιές. 'Ολοι μαζί θα χτυπήσουμε τον εμπορικό ιμπεριαλισμό της Κίνας:angyr:

Nicholas S.
05-10-07, 12:18
Αρα , ειναι καιρος να μαζευουμε οολα τα βαριδιακια που βρισκουμε και να τα λιωνουμε για να τα βαζουμε στις ζωνες μας :thumbup:

έχω μαζέψει αρκετά κιλά αλλά δεν έχω βρει ακόμα πατέντα για το καλούπι... έχει κανείς καμία ιδέα ?
ο πηλός μήπως θα ήταν καλή λύση ?

taucher
05-10-07, 13:44
Αδερφε εχω δυο ζωνες περισευμα, οποτε θελεις περνα να τις παρεις:rofl:

Nicholas S.
05-10-07, 14:08
Αδερφε εχω δυο ζωνες περισευμα, οποτε θελεις περνα να τις παρεις:rofl:

looooool ! ! ! ! ! :rofl: :rofl: :rofl:

Ρε συ Σάββα έλεγα να φτιάξω 2 κομμάτια, για να γλιτώσω τα σακουλάκια... τεχνικό είναι το θέμα !!

DimitrisK
05-10-07, 14:19
looooool ! ! ! ! ! :rofl: :rofl: :rofl:

Ρε συ Σάββα έλεγα να φτιάξω 2 κομμάτια, για να γλιτώσω τα σακουλάκια... τεχνικό είναι το θέμα !!

Μπορείς να τα κρεμάσεις αντί για σκουλαρίκια.... :crazy:

Nicholas S.
05-10-07, 14:40
Μπορείς να τα κρεμάσεις αντί για σκουλαρίκια.... :crazy:

φαντάζομαι κάτι τέτοιο θα εννοείς ?
http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A60417/high/bmepb255200.jpg

το δοκίμασα δεν βολεύει ! :p

Manta
05-10-07, 15:30
φαντάζομαι κάτι τέτοιο θα εννοείς ?
http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A60417/high/bmepb255200.jpg

το δοκίμασα δεν βολεύει ! :p

:eek: :eek: ΑΑουυυυυυ

Thanos
05-10-07, 15:39
.... και συνεχίζω...


Οποτε με εναν μικρο υπολογισμο, το καλοκαιρι αγοραζες απλα μολύβια με 2,5 ευρω το κιλο, και τωρα με 5 - 6.. και να μην συζητησουμε για τα πλαστικοποιημένα που είναι απλα απλησίαστα (~ 20 ευρω το κιλο).....

Δηλαδή στο αμάξι μου έχω μολύβια αξίας 50 Ευρώ :confused:
Μάλλον πρέπει να τα βγάλω :)

neokles
05-10-07, 16:12
Οχι μωρε άστα... σιγά ποιος θα τα πάρει...:confused:


(σε ποιο σημείο τα έχεις τοποθετήσει;:evil: )

Τελικά η ζώνη με τα βάρη μου είναι η καλλίτερη επένδυση που έχω κάνει ποτε!

akef
05-10-07, 16:16
Δηλαδή στο αμάξι μου έχω μολύβια αξίας 50 Ευρώ :confused:
Μάλλον πρέπει να τα βγάλω :)

Να τα βγάλεις γιατί εκτός από την μεγάλη τους αξία σου προσθέτουν και στην κατανάλωση καυσίμου.