Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'

Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' (http://www.scubadive.gr/forum/index.php)
-   Προβλήματα και προτάσεις βελτίωσης (http://www.scubadive.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Tapatalk app (http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=5818)

billy 02-12-13 23:14

Απάντηση: Tapatalk app
 
Καλησπέρα,

Σχετικά με το tapatalk δυστυχώς όχι ακόμα. Αλλά ελπίζω μέσα στον μήνα.

Παράθεση:

Θα πρότεινα εάν θέλει κάποιος να συζητήσουμε για μια πιθανή μετάβαση σε κάτι opensource όπως π.χ phpBB, vanilla, myBB κτλ.
Ευχαριστώ προσωπικά για την πρόταση αλλά στην παρούσα κατάσταση κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει.

Ένας απο τους λόγους που καταλήξαμε στο vbulletin πριν απο αρκετά χρόνια ήταν το θέμα με τις αναβαθμίσεις μεταξύ versions. Χρησιμοποιούσα phpbb σε κάποιο άλλο forum αλλά με τόσο customization που είχε γίνει κάθε φορά που θέλαμε να κάνουμε ενα upgrade χρειαζόμασταν πάρα πολύ χρόνο (κάτι που δυστυχώς δεν έχουμε)

Παρόλα αυτά μπορώ να πώ ότι το phpbb έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τότε

Φιλικά,

billy

red_storm 07-12-13 16:09

Απάντηση: Tapatalk app
 
Περιμένουμε νέα σας για το tapatalk!! :):)

dknikos 09-12-13 13:29

Απάντηση: Tapatalk app
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο red_storm (Μήνυμα 60854)
Περιμένουμε νέα σας για το tapatalk!! :):)

+ 1 :thumbup:

Jsub 09-12-13 14:14

Απάντηση: Tapatalk app
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο billy (Μήνυμα 60785)
Καλησπέρα,

Ένας απο τους λόγους που καταλήξαμε στο vbulletin πριν απο αρκετά χρόνια ήταν το θέμα με τις αναβαθμίσεις μεταξύ versions. Χρησιμοποιούσα phpbb σε κάποιο άλλο forum αλλά με τόσο customization που είχε γίνει κάθε φορά που θέλαμε να κάνουμε ενα upgrade χρειαζόμασταν πάρα πολύ χρόνο (κάτι που δυστυχώς δεν έχουμε)

Billy καλησπέρα.

Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με λύσεις για forum αλλά είμαι διατεθιμένος να βοηθήσω. Όσοι περισσότεροι, τόσο καλύτερα.

Να συμφωνήσω ότι το vbulletin μπορεί να είναι πιο εύκολο στο customization, αλλά το κάθε major upgrade κοστίζει 200$!! Εξού και δεν έχει γίνει κανένα upgrade εδώ και καιρό (καλώς) αφού και κοστίζει πολύ, και τα υπάρχοντα feature καλύπτουν τις ανάγκες του συλλόγου. Αυτά τα λεφτά σίγουρα θα μπορούσαν να χρσιμοποιηθούν αλλού καλύτερα.

Το πιο δύσκολο κομμάτι στο να πας σε μια άλλη λύση όπως αυτές που προανέφερα μάλλον είναι το πως θα γίνει να μεταφέρεις το περιεχόμενο απο το παλιό στο καινούργιο χωρίς να χαθεί τίποτα. Αυτό ίσως είναι αρκετά δύσκολο απο vbulletin σε κάτι άλλο και εξαρτάται και απο την έκδοση του vbulletin που τρέχει τώρα (όσο πιο παλιά, τόσο καλύτερα μιάς και έχουν φτιάξει κάποιους αυτοματοποιημένους crawler). Και αυτό πρέπει να το κοιτάξουμε άν είναι εφικτό σίγουρα.

Τέλοσπάντων, ελπίζω να μη κούρασα. Απλά είπα να προσφέρω και έγω την οπτική μου πάνω στο θέμα ώστε να αποφασίσουμε ποια είναι η καλύτερη λύση. Ελπίζω να το συζητήσουμε και απο κοντά το θέμα κάποια στιγμή.

Φιλικά,
Γιάννης

:geia::thumbup:

red_storm 25-01-14 11:55

Απάντηση: Tapatalk app
 
Κανένα νέο έχουμε για το Tapatalk?

georgekoskotas1 28-01-14 16:08

Απάντηση: Tapatalk app
 
θελω και εγω!!

fivos 29-01-14 16:32

Απάντηση: Tapatalk app
 
Κάντε λίγη υπομονή ακόμη,
έχουμε βρει λύση (που δεν χρειάζεται συνολική αναβάθμιση του forum) και θα την υλοποιήσουμε.
Ο Βασίλης (billy) ταξιδεύει αυτόν τον καιρό πολύ στο εξωτερικό λόγω δουλειάς κι εγώ δεν έχω τον διαθέσιμο χρόνο, αλλά μόλις καταφέρουμε να βρούμε κοινό χρόνο θα συναντηθούμε και θα το κάνουμε.

:geia:

DHMHTRHS 29-01-14 19:43

Απάντηση: Tapatalk app
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο fivos (Μήνυμα 61287)
Κάντε λίγη υπομονή ακόμη,
έχουμε βρει λύση (που δεν χρειάζεται συνολική αναβάθμιση του forum) και θα την υλοποιήσουμε.
Ο Βασίλης (billy) ταξιδεύει αυτόν τον καιρό πολύ στο εξωτερικό λόγω δουλειάς κι εγώ δεν έχω τον διαθέσιμο χρόνο, αλλά μόλις καταφέρουμε να βρούμε κοινό χρόνο θα συναντηθούμε και θα το κάνουμε.

:geia:

:thumbup::thumbup:

red_storm 10-05-14 12:48

Απάντηση: Tapatalk app
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο fivos (Μήνυμα 61287)
Κάντε λίγη υπομονή ακόμη,
έχουμε βρει λύση (που δεν χρειάζεται συνολική αναβάθμιση του forum) και θα την υλοποιήσουμε.
Ο Βασίλης (billy) ταξιδεύει αυτόν τον καιρό πολύ στο εξωτερικό λόγω δουλειάς κι εγώ δεν έχω τον διαθέσιμο χρόνο, αλλά μόλις καταφέρουμε να βρούμε κοινό χρόνο θα συναντηθούμε και θα το κάνουμε.

:geia:

Σας περιμένουμε!! :thumbup:

dknikos 14-05-14 13:48

Απάντηση: Tapatalk app
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο red_storm (Μήνυμα 62111)
Σας περιμένουμε!! :thumbup:

+1 :thumbup:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.