Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'

Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' (http://www.scubadive.gr/forum/index.php)
-   Άλλος εξοπλισμός (http://www.scubadive.gr/forum/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Service στεγανής (http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=3412)

Physalia 04-03-09 14:30

Service στεγανής
 
Η στεγανή μου (ND vortex) χρειάζεται πλέον άλλαγμα λαιμού.
Παρά το πολυ κατατοπιστικό και χρήσιμο θρεντ του GKAM, δεν σκοπεύω να το κάνω μόνη μου! (Όχι ότι δεν με εμπιστεύομαι :fioufiou:)


Έρχομαι λοιπόν στο ερώτημά μου:

Ποια καταστήματα κάνουν αλλαγές σε λάστιχα στεγανών και ποια από αυτά εσείς προσωπικά προτείνετε; Επίσης πόσο περίπου στοιχίζει σε κόστος και χρόνο η διαδικασία και τι πρέπει πιθανά να προσέξω;

Thx in advance!

Manta 04-03-09 14:40

Απάντηση: Service στεγανής
 
Ο αντιπροσωπος θα έλεγα χωρίς να γνωρίζω περισσότερα! :confused:

Physalia 04-03-09 14:44

Απάντηση: Service στεγανής
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Manta (Μήνυμα 24402)
Ο αντιπροσωπος θα έλεγα χωρίς να γνωρίζω περισσότερα! :confused:

δεν ήθελα να το θεωρήσω δεδομένο ότι κάνει απαραίτητα την καλύτερη δουλειά... γι' αυτό και ρωτάω απόψεις αυτών που έχουν ήδη κάνει αλλαγή στις δικές τους....:confused:

neokles 04-03-09 14:49

Απάντηση: Service στεγανής
 
Μήπως είναι καλή ιδέα να το στείλεις έξω; Θα έχεις λίγο extra κόστος σε χρόνο και ίσως και σε χρήμα αλλά αν δεν εμπιστεύεσαι την δουλειά που θα σου κάνουν δεν νομίζω ότι έχεις άλλη επιλογή

Physalia 04-03-09 14:52

Απάντηση: Service στεγανής
 
μα γιατί προτρέχετε όλοι;;:p
Δεν είπα ότι ΔΕΝ εμπιστεύομαι, ρωτάω όσους το έχουν κάνει ποιον να εμπιστευθώ.... έχει μια διαφορά!

Για εμένα είναι το πρώτο σέρβις αλλά σίγουρα υπάρχουν ανθρωποι εδώ μέσα που έχουν ήδη στείλει τις στεγανές τους για αλλαγή λαιμού κάμποσες φορές.... δεν είναι κακό να μας πουν τη γνώμη τους...

Μυλωνάκης Κων/νος 04-03-09 15:12

Απάντηση: Service στεγανής
 
Πολύ καλό και οργανωμένο σέρβις στεγανών στολών έχει ο Μανθος ο Μαρρας. (Aquateam)
Παράλληλα ξέρω πως έχει και σύστημα έλεγχου διαρροής των στεγανών όποτε το αποτέλεσμα είναι εγγυημένο.:thumbup:

Επίσης προχθές είδα επισκευή του Νίκου Καρατζά (Αquatec) σε στεγανή D2G μεμβράνης που είχε σκίσιμο στην πλάτη από βίδα backplate 15 ποντους…
Λες και είχε βγει από το εργοστάσιο ηταν!!!:thumbup:

Για τον καρτελια τώρα που είναι αντιπρόσωπος της ND δεν έχω εμπειρία..:confused:

Πάντως η αλλαγή λαιμού είναι για αυτούς που έχουν τα εργαλεία και κάνουν αυτή τη δουλεία καθημερινότητα…δεν νομίζω πως θα ήταν λογικό να την στείλεις έξω..:banghead:

neokles 04-03-09 15:27

Απάντηση: Service στεγανής
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Physalia (Μήνυμα 24404)
δεν ήθελα να το θεωρήσω δεδομένο ότι κάνει απαραίτητα την καλύτερη δουλειά... γι' αυτό και ρωτάω απόψεις αυτών που έχουν ήδη κάνει αλλαγή στις δικές τους....:confused:

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Physalia (Μήνυμα 24407)
μα γιατί προτρέχετε όλοι;;:p
Δεν είπα ότι ΔΕΝ εμπιστεύομαι, ρωτάω όσους το έχουν κάνει ποιον να εμπιστευθώ.... έχει μια διαφορά!

Μη μας μπερδεύεις ρε Μαρία!!! Σε λίγο θα πάρουμε δικηγόρο να αναλύσουμε τι μας είπες :p:crazy:.


Αφου το θέτεις έτσι τους ανθρώπους που προτείνει ο Μυλωνάκης θα τους εμπιστευόμουν κι εγώ. Βέβαια σαν το εργοστάσιο είναι μόνο το εργοστάσιο και μόνο αυτοι έχουν τις προδιαγραφές και τα εργαλεία να κάνουν την συγκεκριμένη στολή όπως πρέπει. Καμιά φορά όμως ο μερακλής τεχνίτης κάνει θαύματα που τα αντιγράφουν μετά και τα εργοστάσια.

Από κει και πέρα είναι θέμα κόστους (σε χρήμα και χρόνο).

Μυλωνάκη να λείπουν οι εξυπνάδες έτσι; :p

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ 04-03-09 15:32

Απάντηση: Service στεγανής
 
μολις πηρα τη στεγανη μου απο σερβις στο Σπυρο Καρτελια οπου αλλαξα ολα τα aquastop...

και την κυριακη τη δοκιμασα επιτυχως....(ηταν και η πρωτη βουτια μου για το 2009:), παει γερασα !!!)

Physalia 04-03-09 15:34

Απάντηση: Service στεγανής
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο neokles (Μήνυμα 24412)
...Σε λίγο θα πάρουμε δικηγόρο....

καλά εσύ ευκαιρίες ψάχνεις :evil::D


thx Milonski, Neokles, Μanta και Δέλβε!


gkiriakos 04-03-09 16:47

Απάντηση: Service στεγανής
 
Θα σου πρότεινα να σκεφτείς το ενδεχόμενο να βάλεις λαιμό από νεοπρένιο. Εγώ άλλαξα τον λαιμό στον Σπύρο Καρτελιά και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά αξίζει.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:31.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.