Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'

Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' (http://www.scubadive.gr/forum/index.php)
-   Ρυθμιστές Πλευστότητας (http://www.scubadive.gr/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Ποιο wing; (http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=485)

Thanos 15-10-07 15:16

Ποιο wing;
 
Εάν αγοράζατε Wing τί είδους Wing θα ήταν;

Εάν έχετε ήδη μας λέτε τις εντυπώσεις σας

Εγώ έχω αυτό (σε μαύρο)





Άλλα wing:





Thanos 15-10-07 19:41

Απάντηση: Ποιο wing;
 
Mε buggee ή χωρίς;
Με διπλό σάκο ή όχι;;

Εγώ (DiveRite Classic Wing) προτιμώ χωρίς buggee καθώς το βλέπω περιτό και μπορεί να παρουσιαστεί πρόβλημα καθώς και μονού σάκου μιας και για backup χρσιμοποιώ την στεγανή και δεν μου αρέσει να έχω περιττά inflators.

Στην Ελλάδα, ξέρω ότι είναι αρκετά διαδεδομένα τα DiveSystem... είστε ευχαριστημένοι;

DimitrisK 15-10-07 20:39

Απάντηση: Ποιο wing;
 
1 Συνημμένο(α)
Δεν είναι DIR :D αλλά με βολεύει πολύ.

Σώτος Χριστοδούλου 15-10-07 20:51

Απάντηση: Ποιο wing;
 






Χρησιμοποιώ αυτά τα δύο συστήματα. Στο Backplate δεν έχω ιμάντες συγκράτησης φιάλης. Έχω κάποια έξτρα D-rings. Στο Ranger χρησιμοποιώ το μαξιλαράκι πλάτης και το saddle strap (σέλα).

Thanos 15-10-07 20:55

Απάντηση: Ποιο wing;
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο DimitrisK (Μήνυμα 4715)
Δεν είναι DIR :D αλλά με βολεύει πολύ.

Δημήτρη τα D-Rings σε βολεύουν που είναι φιξαρισμά όταν κρεμάς τις stage; :)

Σώτος Χριστοδούλου 15-10-07 21:00

Απάντηση: Ποιο wing;
 
Ξέρω ότι η ερώτηση δεν απευθύνεται σε μένα αλλά επειδή έχω και εγώ το Ranger, το έχω χρησιμοποιήσει με 4 φιάλες και ήταν πάρα πολύ βολικό. μην πώ ότι το προτιμώ από το backplate. Το backplate μου δίνει καλύτερη πρόσβαση στο manifold όμως.

Thanos 15-10-07 21:12

Απάντηση: Ποιο wing;
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Σώτος Χριστοδούλου (Μήνυμα 4719)
Ξέρω ότι η ερώτηση δεν απευθύνεται σε μένα αλλά επειδή έχω και εγώ το Ranger, το έχω χρησιμοποιήσει με 4 φιάλες και ήταν πάρα πολύ βολικό. μην πώ ότι το προτιμώ από το backplate. Το backplate μου δίνει καλύτερη πρόσβαση στο manifold όμως.

Σώτο με το DRing που βρήσκεται χαμηλά στο harness και χρησιμοποιείται για την stage τι γίνεται; Το βλέπω λίγο μπροστά :confused:

Σώτος Χριστοδούλου 15-10-07 22:16

Απάντηση: Ποιο wing;
 
Όλα τα D-rings μετακινούμενα είναι Θάνο. Η εικόνα δείχνει μόνο μια πιθανή θέση από τις εκατομύρια διαφορετικές που μπορείς να φτιάξεις. ;)

Σώτος Χριστοδούλου 15-10-07 22:19

Απάντηση: Ποιο wing;
 
Α για το Ranger λες? Κανένα πρόβλημα. Εκεί που το βλέπεις, όπως το βλέπεις φαίνεται λίγο μπροστά. Όμως αν το φορέσεις το ranger το D-Ring έρχεται ακριβώς στο πλάι. Η φιάλη δεν παίζει καθόλου.

Thanos 15-10-07 22:59

Απάντηση: Ποιο wing;
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Σώτος Χριστοδούλου (Μήνυμα 4724)
Α για το Ranger λες? Κανένα πρόβλημα. Εκεί που το βλέπεις, όπως το βλέπεις φαίνεται λίγο μπροστά. Όμως αν το φορέσεις το ranger το D-Ring έρχεται ακριβώς στο πλάι. Η φιάλη δεν παίζει καθόλου.

To βλέπω, το ξαναβλέπω .... :confused: πάντως όσο πίσω είναι η θέση του D Ring στο άλλο Zeegle, δεν είναι ... ή κάνω λάθος; :crazy:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:02.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.