Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'

Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' (http://www.scubadive.gr/forum/index.php)
-   Προτάσεις για κατάδυση (http://www.scubadive.gr/forum/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Avantis (http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=2786)

Andreas Triantopoulos 07-07-08 10:22

Avantis
 
Tο Σάββατο, ο Marios, o eye love scuba και ο υπογράφων κανα με μία Adv EANx κατάδυση στο Avantis μέχρι και την προπέλλα...

Χρώσταγα στον ευατό μου και στους αλλους δύο μία κατάδυση στο ναυάγιο χωρίς μαθητές και τήρηση ώρας μηδέν... και ήταν όνειρο! Η ορατότητα δε στα 42 με 47μ ήταν απίστευτη, λές και ήταν αέρας.

Σούπερ, σούπερ βουτιά και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα (που τήρησε άψογα το πλάνο) και βέβαια στον βοηθό καπετάνιο Πάνο, ο οποίος θέλει να γίνει τεχνικός δύτης μετά από αυτό.

Σούπερ....:thumbup:

To πλάνο multilevel ήταν:
20,2 Air
36,3
47,4
36,8
30,5
26,5
16,2 EAN 50
6,3
4.5,20

Marios 07-07-08 10:38

Απάντηση: Avantis
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Andreas Triantopoulos (Μήνυμα 15440)
Tο Σάββατο, ο Marios, o eye love scuba και ο υπογράφων κανα με μία Adv EANx κατάδυση στο Avantis μέχρι και την προπέλλα...

Χρώσταγα στον ευατό μου και στους αλλους δύο μία κατάδυση στο ναυάγιο χωρίς μαθητές και τήρηση ώρας μηδέν... και ήταν όνειρο! Η ορατότητα δε στα 42 με 47μ ήταν απίστευτη, λές και ήταν αέρας.

Σούπερ, σούπερ βουτιά και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα (που τήρησε άψογα το πλάνο) και βέβαια στον βοηθό καπετάνιο Πάνο, ο οποίος θέλει να γίνει τεχνικός δύτης μετά από αυτό.

Σούπερ....:thumbup:

Με την σειρά μου, (πω πω πω πρώτη φορά γράφω τόσο πολύ σε μια μέρα), Χρώσταγα κι εγώ αυτή την κατάδυση στον εαυτό μου, χωρίς μαθητές ή συνοδευόμενους δύτες, αλλά με buddies που παρόλο τον ενθουσιασμό τους για την βουτιά, είχαν το νού τους όχι μόνο στο πλάνο, αλλά και σε κάθε ένα comand sing,κι έτσι η όλη κατάδυση ήταν ένα όνειρο, με κορύφωση, κατά την αποσυμπίεση, τον γεμάτο πιτσιλιές ροφό των 4-5 cm!!!!, αλλά και τα λαχματζούν μετά τα μεσάνυχτα στη Ζέα...:2drunk:
Πάω για δουλειά τώρα....:mad:

Yiobi 07-07-08 11:21

Απάντηση: Avantis
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Andreas Triantopoulos (Μήνυμα 15440)
Tο Σάββατο, ο Marios, o eye love scuba και ο υπογράφων κανα με μία Adv EANx κατάδυση στο Avantis μέχρι και την προπέλλα...

Χρώσταγα στον ευατό μου και στους αλλους δύο μία κατάδυση στο ναυάγιο χωρίς μαθητές και τήρηση ώρας μηδέν... και ήταν όνειρο! Η ορατότητα δε στα 42 με 47μ ήταν απίστευτη, λές και ήταν αέρας.

Σούπερ, σούπερ βουτιά και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα (που τήρησε άψογα το πλάνο) και βέβαια στον βοηθό καπετάνιο Πάνο, ο οποίος θέλει να γίνει τεχνικός δύτης μετά από αυτό.

Σούπερ....:thumbup:

To πλάνο multilevel ήταν:
20,2 Air
36,3
47,4
36,8
30,5
26,5
16,2 EAN 50
6,3
4.5,20

Ζηλέυω πολύυυυ, ζηλέευω πολύυ....
(που έλεγε και ο Αντύπας)
:cry:

eye love scuba 07-07-08 12:17

Απάντηση: Avantis
 
Πέρα από την πραγματικά πολύ ωραία βουτιά με άτομα που έχουν βουτήξει πολλές φορές μαζί και συνεννοούνται αυτόματα, άξιζε και η όλη φάση με το σκάφος, τη βόλτα και την επιστροφή την ώρα που δύει ο ήλιος. Ευχαριστώ όλους! Το λαχματζούν και οι μπύρες ήταν η επισφράγιση!:):):)

GKAM 08-07-08 05:25

Απάντηση: Avantis
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Andreas Triantopoulos (Μήνυμα 15440)
To πλάνο multilevel ήταν:
20,2 Air
36,3
47,4
36,8
30,5
26,5
16,2 EAN 50
6,3
4.5,20

…ρε παιδιά, θα μου εξηγήσει κανένας αυτό το πλάνο; Χωρίς πλάκα, το βλέπω από χτες και δεν καταλαβαίνω τελικά τι βουτιά κάνατε. :crazy:

/GKAM

Marios 08-07-08 05:52

Απάντηση: Avantis
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο GKAM (Μήνυμα 15516)
…ρε παιδιά, θα μου εξηγήσει κανένας αυτό το πλάνο; Χωρίς πλάκα, το βλέπω από χτες και δεν καταλαβαίνω τελικά τι βουτιά κάνατε. :crazy:

/GKAM

Αν βγάλεις τα δεκαδικά θα δεις τα κανονικά νούμερα.(Τα δεκαδικά προφανώς είναι από το dc του Ανδρέα). Το πλάνο βγήκε για δύο απαιτήσεις: Να προσαρμοστεί με το θέμα του ναυαγίου έτσι ώστε να μην υπάρχουν χρόνοι σε βάθος που το θέμα δεν είναι ιδιαίτερα αξιόλογο, και οι χρόνοι σχετικά μικροί γιατί έπρεπε να τηρηθούν τα τρίτα σε μια 18λιτρη.
Έτσι λοιπόν η παραμονή στα -47m ήταν μικρότερη από αυτή των -36m. Όσο για τα δύο πρώτα βάθη (-20 & -36m), υπήρξαν χρόνοι 1min & 3min αντίστοιχα για να μην πέσουμε μπαμ από το μπλε στην προπέλα.
Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός.
ΜΦΧ, καλημέρα,
Μάριος.

neokles 08-07-08 09:09

Απάντηση: Avantis
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Andreas Triantopoulos (Μήνυμα 15440)
To πλάνο multilevel ήταν:
20,2 Air
36,3
47,4
36,8
30,5
26,5
16,2 EAN 50
6,3
4.5,20

Δεν νομίζω παιδιά, μάλλον είναι βάθος,λεπτά αλλιώς το τελευταίο τι σημαίνει; Άλλωστε γιατί να μας δώσει πλάνο με δεκαδικά για το βάθος και καθόλου χρόνους;

Marios 08-07-08 09:37

Απάντηση: Avantis
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο neokles (Μήνυμα 15523)
Δεν νομίζω παιδιά, μάλλον είναι βάθος,λεπτά αλλιώς το τελευταίο τι σημαίνει; Άλλωστε γιατί να μας δώσει πλάνο με δεκαδικά για το βάθος και καθόλου χρόνους;

Δίκιο έχεις Νεοκλή, λάθος μου.
Η ζέστη σε συνδιασμό με την πρωινή νύστα... :fioufiou:

Andreas Triantopoulos 08-07-08 12:57

Απάντηση: Avantis
 
Xαζά είστε?

20,2 σημαίνει 20μ για 2 λεπτά...

Skipper 08-07-08 14:07

Απάντηση: Avantis
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Andreas Triantopoulos (Μήνυμα 15544)
Xαζά είστε?

20,2 σημαίνει 20μ για 2 λεπτά...

Αυτό είναι το πρόβλημα με εσάς τους οικονομολόγους. Ξεκινάτε με ... υποθέσεις εργασίας : "Εστω ότι 20,2 σημαίνει ......" :confused:



Α, υπάρχει και σχετικό ανέκδοτο :fioufiou: Να το πω ;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:19.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.