Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'

Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' (http://www.scubadive.gr/forum/index.php)
-   Εκπαίδευση, Προβληματισμοί και Εμπειρίες (http://www.scubadive.gr/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Tι σημαίνει το σήμα της PADI? (http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=353)

Κώστας 22-08-07 22:39

Tι σημαίνει το σήμα της PADI?
 
:confused: τι σημαινει αυτο το σηματακι της padi?...
...οχι τι σημαινει padi αλλα το σηματακι :crazy:

Σώτος Χριστοδούλου 22-08-07 23:12

Απάντηση: τι σημαινει ?
 
"leading the way" maybe?

Αλήθεια Κώστα δεν ξέρω. Άσε έχω διαβάσει και το βιβλιο εκείνου του αρχιμανδρίτη περί σημειολογίας και εμρηνείας σημάτων αλλά δεν κατάλαβα και τίποτε για να σου πώ την αλήθεια.

Κώστας 22-08-07 23:20

Απάντηση: τι σημαινει ?
 
:crazy: η δηκη μου γνωμη παντος ειναι οτι μαλον ενας αυτοδητης με κοκκινο εξοπλισμο φερνει μια φωτια :rofl: μπροστα απο εναν πλανητη με γραμμες :lipsrsealed: η πηρε την φωτια και εφυγε :confused: δεν ξερω απλα λεω....;)
που να παει :confused: την εκανε πετοντας :fioufiou: λες?!:cry:

Thanos 22-08-07 23:24

Απάντηση: τι σημαινει ?
 
Μήπως η φλόγα έχει κάποια σχέση με την φλόγα του αγάλματος της ελευθερίας;;;; μιας και ξεκίνησε απο την Αμερική... :confused:

Μπορεί να είπα και βλακεία

Κώστας 22-08-07 23:27

Απάντηση: τι σημαινει ?
 
το δελφηνι ειναι πιο ωραιο:worship:

Σώτος Χριστοδούλου 22-08-07 23:35

Απάντηση: τι σημαινει ?
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Κώστας (Μήνυμα 3129)
:crazy: η δηκη μου γνωμη παντος ειναι οτι μαλον ενας αυτοδητης με κοκκινο εξοπλισμο φερνει μια φωτια :rofl: μπροστα απο εναν πλανητη με γραμμες :lipsrsealed: η πηρε την φωτια και εφυγε :confused: δεν ξερω απλα λεω....;)
που να παει :confused: την εκανε πετοντας :fioufiou: λες?!:cry:

Σωστοοοοός! :rofl:

Physalia 23-08-07 09:31

Απάντηση: τι σημαινει ?
 
Μάλλον η PADI την είδε Προμηθέας της κατάδυσης. Ή και Εωσφόρος αν θέλετε.... (το ίδιο είναι, η εθνικότητα της μυθολογίας αλλάζει μόνο).

Ω PADI σκόρπισε το φως της γνώσης σου σε εμάς τους κοινους θνητούς ανά τον κόσμο. Κάνε μας κοινωνούς των αχράντων βενθικών μυστηρίων σου.:worship:

Hallelujah!

Manta 23-08-07 09:44

Απάντηση: τι σημαινει ?
 
Θα φέρει το φώς της γνώση (όπως είπε και η Φυσαλία) και θα εξαπλώση την κατάδυση σε όλο τον κόσμο (όπως και κάνει) σε πολύ γρήγορους ρυθμούς.

seafarer 03-09-07 14:58

Απάντηση: Tι σημαίνει το σήμα της PADI?
 
Ο πυρσος που κουβαλαει ο αυτοδυτης συμβολιζει την γνωση, το φως
που θα ερθει και θα κυριευσει ολο τον κοσμο (εξ ου και η υδρογειος)
Ειναι αναφορικο σηματακι για την λαμπροτητα της παγκοσμιας γνωσης - επιστημης.
Ειναι γνωστο (οσοι δεν το γνωριζουν ας το μαθουν) οτι η ηγεσια της Padi ειναι ψηλα στην κλιμακα της οργανωσης των σαιεντολογων.
Στην ουσια η ιδια η Padi ειναι μια οργανωση που δημιουργηθηκε απο μελη της σαιεντολογιας που εξαπλωνεται στην Αμερικη και σε ολο τον κοσμο!

Κώστας 03-09-07 21:17

Απάντηση: Tι σημαίνει το σήμα της PADI?
 
:confused: σαιεοντολογον πως ?:eek: :crazy: :crazy: :crazy: :rofl: :confused: τι ειναι αυτο?:( :2drunk:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.