Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'

Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' (http://www.scubadive.gr/forum/index.php)
-   Προτάσεις για κατάδυση (http://www.scubadive.gr/forum/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11 (http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=5067)

geogeo 15-03-11 11:04

Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
Το ερχόμενο Σάββατο (19/3), η πρόβλεψη του καιρού μιλάει για λιακάδα μέχρι το μεσημέρι.

Λέμε λοιπόν να επαναλάβουμε την βόλτα που είχαμε κάνει πέρσι

Οποιος ενδιαφέρεται, ας το δηλώσει εδώ και εφόσον υπάρξει ενδιαφέρον, την Παρασκευή επιβεβαιώνουμε τον καιρο και κανονίζουμε το ραντεβού και την διαδρομή.

:geia:

Zin 15-03-11 17:52

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
:thumbup: θα ερθω και εγώ. εχω πολυ καιρό να περπατήσω στο βουνό!
:geia:

Physalia 15-03-11 18:11

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
επιτέλους, βουνό!
:D

DHMHTRHS 15-03-11 20:03

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
Το Σάββατο εεε!!

Δεν γίνεται Κυριακή???:(

geogeo 15-03-11 21:05

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο DHMHTRHS (Μήνυμα 47379)
Το Σάββατο εεε!!

Δεν γίνεται Κυριακή???:(

Δημήτρη, εγώ δεν έχω αντίρρηση για την Κυριακή, αν συμφωνούν και οι προλαλήσασες.

Το πρόβλημα είναι ότι η πρόγνωση του καιρού είναι ήδη "οριακή" για το Σάββατο, ενώ για την Κυριακή δίνει βροχή σχεδόν όλη την ημέρα (χθες προέβλεπαν λιακάδα για ολόκληρο το Σάββατο, αλλά ... :()

geogeo 15-03-11 21:20

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
Ψάχνοντας λίγο το forum oreibasia.gr, είδα ότι την περασμένη Κυριακή στην Πάρνηθα είχε ακόμα πολύ χιόνι.
Μπορείτε να δείτε σχετικές αναφορές εδώ και εδώ

Για τον λόγο αυτό, μια και δύτες είμαστε όχι ορειβάτες, και λογικά δεν έχουμε ούτε τον απαραίτητο εξοπλισμό ούτε την απαιτούμενη εμπειρία, προτείνω να αναβάλουμε την βόλτα, για μετά το Σ/Κ της 25ης Μαρτίου που θα γυρίσουμε από την εκδρομή στον Κάλαμο.

... και ο Υμηττός πάντως έχει τις ομορφιές του, αν ενδιαφέρεται κανείς ;)

Physalia 15-03-11 22:18

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο geogeo (Μήνυμα 47381)
Ψάχνοντας λίγο το forum oreibasia.gr, είδα ότι την περασμένη Κυριακή στην Πάρνηθα είχε ακόμα πολύ χιόνι.
Μπορείτε να δείτε σχετικές αναφορές εδώ και εδώ

Για τον λόγο αυτό, μια και δύτες είμαστε όχι ορειβάτες, και λογικά δεν έχουμε ούτε τον απαραίτητο εξοπλισμό ούτε την απαιτούμενη εμπειρία, προτείνω να αναβάλουμε την βόλτα, για μετά το Σ/Κ της 25ης Μαρτίου που θα γυρίσουμε από την εκδρομή στον Κάλαμο.

... και ο Υμηττός πάντως έχει τις ομορφιές του, αν ενδιαφέρεται κανείς ;)

Γιώργο κακώς κατά τη γνώμη μου....
με αυτές τις λιακάδες και τις αυριανές βροχές, αποκλείεται να έχει μείνει χιόνι ως το Σάββατο... δυστυχώς δλδ γιατι αν είχε μείνει και λιγουλάκι θα ήταν ίσα ίσα για να χαρούμε κι εμείς οι νότιοι που δεν μας το'στρωσε.....

:cry::cry:

geogeo 15-03-11 22:29

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Physalia (Μήνυμα 47383)
Γιώργο κακώς κατά τη γνώμη μου....
με αυτές τις λιακάδες και τις αυριανές βροχές, αποκλείεται να έχει μείνει χιόνι ως το Σάββατο... δυστυχώς δλδ γιατι αν είχε μείνει και λιγουλάκι θα ήταν ίσα ίσα για να χαρούμε κι εμείς οι νότιοι που δεν μας το'στρωσε.....

:cry::cry:

Καλά βρε συ! Προτείνω είπα ;)

Αν θελετε περιπέτειες, πάμε :geia:

seafarer 16-03-11 13:26

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

Aurora 16-03-11 16:16

Απάντηση: Προσοχή: Οχι Κατάδυση - Πεζοπορία στην Πάρνηθα (Μέρος β') !!! Σάββατο 19/3/11
 
Μετά από τόσες λιακάδες και ζέστες, το πολύ πολύ να έχει καμιά χιονούρα μέσα στο ρέμα της Χούνης ή της Γκούρας, οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα.
Λοιπόν, τί λέτε να κάνουμε???


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.