Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 29-07-08, 18:54
Το avatar του χρήστη AMFIBIOS
AMFIBIOS AMFIBIOS is offline
 
Εγγραφή: 21-07-2008
Περιοχή: ΣΤΑ ΒΑΘΗ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ
Μηνύματα: 59
Απάντηση: αγγουρια της θαλασσας.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Physalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη αν σε παρεξηγήσαμε αλλά σου ξαναποστάρω τα δικά σου λόγια για να δεις από που βγήκαν τα -λάθος όπως λες- συμπεράσματά μας.


Στις σχολές μας Δημήτρη, μάθαμε όλοι να καταδυόμαστε χωρίς να είμαστε επικίνδυνοι για τους εαυτούς μας και τους συντρόφους μας.
Εδώ μέσα -ένα φόρουμ Συλλόγου Ερασιτεχνών Αυτοδυτών όπως θα παρατήρησες- μάς αρέσει να συζητάμε και να μαθαίνουμε κάτι ακόμα: πώς να μην είμαστε εισβολείς αλλά καλοδεχούμενοι επισκέπτες στο θαλάσσιο κόσμο.
Δέξου αν θες ότι είναι ένα βίτσιο μας αλλά μην παίρνεις τα πράγματα τόσο προσωπικά.....
Οι καλές πρακτικές της κατάδυσης δε διδάσκονται πουθενά, σε μια κοινωνία αυτοδυτών όμως, προκύπτουν μόνες τους μέσα από τέτοιες συζητήσεις.

Μην ξεχνάς άλλωστε ότι εκεί κάτω θα είσαι μόνος σου (με τον όποιο μπάντυ σου) και μπορείς πάντα να κάνεις ό,τι γουστάρεις....
Ό,τι και να σου πούμε εμείς, η τελική επιλογή θα είναι πάντα δική σου.

Επίσης οι βατραχάνθρωποι ανήκουν στην Μονάδα Αμφίβιων Καταστροφών αν δεν απατώμαι.... και μόνο το όνομα -προσωπικά εμένα- μου προκαλεί αηδία....
Αλλά αυτά είναι γνώμες εντάξει;

Κρατάς όποια θες και τις υπόλοιπες στον κάλαθο των αχρήστων!

Εγώ πάντως χαίρομαι πολύ που έχεις τόσο μεγάλη όρεξη και ρωτάς να μάθεις για τόσα πολλά πράγματα και σε παρακαλώ πολύ να συνεχίσεις (αλλά επίτρεψε και στους άλλους να λένε την όποια γνώμη τους, αυτή είναι άλλωστε η ουσία ενός φόρουμ...)
Physalia, δεν εχω να πω τιποτα αλλο σχετικα με αυτην την παρεξηγηση. Οπως ειπα το θεμα εληξε και δικαιωμα σας το αν η δεν σας αρεσει η εικονα. Η εικονα θα μεινει εκει που ειναι!

Παντως ευχαριστω για οσες πληροφοριες μου εδωσες σχετικα με τα αγγουρια και για την προθημεια σου να με βοηθησεις. Εσας σας αρεσει αποτι φαινεται μονο η καταδυση αλλα εμενα με ενδιαφερει και το ψαροτουφεκο.
__________________
ΑΡΜΕΓΕ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΕΥΕ ΧΕΛΩΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ ΛΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ!!!!
Απάντηση με παράθεση