Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 05-08-08, 09:44
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Συνέβει και αυτό! ...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σώτος Χριστοδούλου Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιχάλη σκέφτηκα για μια στιγμή να προχωρήσω με καταγγελίες κλπ, αλλά δεν ξέρω τι με σταμάτησε. Μάλλον δεν είναι στον χαρακτήρα μου. Επίσης γνωρίζω προσωπικά τον ιδιοκτήτη της σχολής και δεν νομίζω να είναι στην κουλτούρα του, ούτε στην επαγγελματική του πρακτική τέτοια συμπεριφορά! Επίσης συζητώντας το περιστατικό με άλλους συναδέλφους είχαν τη γνώμη ότι ο ίδιος ο δύτης θα πρέπει να κάνει αναφορά ή να επικοινωνήσει με τον ιδιοκτήτη του καταδυτικού κέντρου. Δεν ξέρεις και πώς θα τα παρουσίαζε (κουκούλωνε) η Αγγλίδα αν υπήρχε ανοικτή καταγγελία / κατηγορία. Το καλύτερο θα ήταν βέβαια τέτοια περιστατικά να δημοσιοποιούνται με ονόματα, συμφωνώ, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει από μέρους μου.
Σε συνεννοηση με τον δυτη σου , ο οποιος ηρθε στο δικο σου καταδυτικο κεντρο και κατα την διαρκεια της καταδυσης που εσυ του πουλησες κινδυνεψε να πεθανει αβοηθητος , ερμαιο των κυμματων , εγκαταλελειμμενος απο το ζευγαρι του , τον εκπαιδευτη του ή -και τον παροχο (επ'ουδενι λογο δεν σε κατηγορω , απλα σου εξηγω τι θα πουν τα δικαστηρια αν ο πελατης θελει να το τραβηξει πιο περα ) , θα πρεπει να βρειτε μια λυση και να κανετε μια συσταση τουλαχιστον . Καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να θαβεις επαγγελματικα τον συναδελφο σου , αλλα δεν πιστευω επισης οτι σε ενδιαφερει να θαβεις κυριολεκτικα τον νεκρο πελατη σου απο εγκληματικη αδιαφορια του συναδελφου σου . Να ξερεις οτι εσυ θα κατηγορηθεις για το ατυχημα και οχι η εν λογω Αγγλιδα , ή ο εργοδοτης της . Λαβε τα μετρα σου και προλαβε το τρεξιμο . Ολα αυτα σου τα λεω με την καλυτερη προθεση και παλι σου λεω οτι δεν σε κατηγορω για τιποτα (πως θα μπορουσα αλλωστε οταν δεν ειμαι παρων σε καποιο περιστατικο ?)
Απάντηση με παράθεση