Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 08-12-08, 16:46
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: Ευτυχώς μας προσέχουν

Είμαι σε μια κατάσταση απίστευτης οργής με τη δολοφονία του παιδιού.
Αισθάνομαι πως δεν υπάρχουν λέξεις για να περιγράψει κανείς αυτή την οργή και δεν ξέρω σε τι ωφελεί να γράφει κανείς 5 λέξεις σε ένα forum για να εξιλεωθεί και να εκτονωθεί για ένα τόσο τραγικό γεγονός.

Από την άλλη, δεν μπορώ να κάνω τον βλάκα, να σιωπήσω και να ασχοληθώ με τον προγραμματισμό της κατάδυσης του επόμενου Σ/Κ.

Ένα νέο παιδί έχασε τη ζωή του και δεκάδες άνθρωποι ξυλοκοπούνται τα τελευταία χρόνια από τους φασίστες/τραμπούκους/ανεγκέφαλους μηδενικής παιδείας που στρατολογούνται και δημιουργούνται μέσα στα σώματα ασφαλείας με αντίκρυσμα μηδενική τιμωρία και παραιτήσεις-βιτρίνα.

Είναι ώρες που αισθάνομαι ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει σ' αυτή τη χώρα από τη δεκαετία του '70.

...και το κερασάκι στην τούρτα: Έχεις τα γ@μημένα μέσα ενημέρωσης να αφιερώνουν ένα σημαντικό μέρος του χρόνου τους στο πόσο σημαντικές είναι οι ζημιές που προκλήθηκαν στα μαγαζιά, τονίζοντας μάλιστα "εν μέσω οικονομικής κρίσης"

Οι μόνες αξίες που προάγει πλέον η δημοκρατία μας είναι αυτές που μετριούνται σε ευρώ και το μόνο δικαίωμα είναι αυτό της ιδιοκτησίας και της προσωπικής περιουσίας.

...λες και είναι συγκρίσιμα μερικές 10άδες χιλιάδες ευρώ ζημιές με το θάνατο ενός αθώου 15χρονου και την παντελή έλλειψη παιδείας, δημοκρατίας, ευθιξίας και δικαίου...
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 08-12-08 στις 22:41.
Απάντηση με παράθεση