Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 12-04-09, 22:56
Phoevos Phoevos is offline
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Μηνύματα: 54
Απάντηση: Προσοχή!! Στο Ν.Ευβοϊκό ότι κινείται υποβρυχίως πεθαίνει (sic!)

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Big-Blue Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι τρόμπας ΣΚΕΤΟ! Και δεν έχει σχέση ούτε με αυτόνομο δύτη ούτε με ελεύθερο ψαροκυνηγό (αυτό που ονομάζω εγώ και θεωρώ ψαροντουφεκά και το έχω πει ένα σωρό φορές). Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το συνειδητοποιήσουμε???


Ό,τι να ναι…Για πες κάποιον???


Καλά κρασιά! Και μετά μας έφαγε η φιλοσοφία και η ποίηση…και δεν μπορούμε να καταλάβουμε και να παραδεχτούμε τα αυτονόητα…


Γιώργο λάθος…Είναι ΤΡΟΜΠΑΣ σκέτο…


Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε!!! Μη συνδέεις το κακό (ψαρομπούκαλος) με το αν το κάνει για το χρήμα ή όχι. Το κακό είναι κακό ανεξάρτητα από το γιατί το κάνει…


Χαίρομαι που έκανες και την εκτίμηση των περιβαλλοντικών επιπτώσεων από τον αρχιτρόμπα ψαρομπούκαλο…Μου αρέσει επίσης που έχεις το ελεύθερο πνεύμα του ψαροκυνηγού, του λάτρη της θάλασσας, που έχεις φτάσει ως την αιμόπτυση για να πιάσεις μια σφυρίδα και δέχεσαι τον κάθε μπινέ με μια μπουκάλα που βαράει ψάρια, ψάρια που εσύ φτάνεις στα όρια της υποξίας για να φέρεις κοντά στο καρτέρι…και ο άλλος ο μούλος με το δυναμίτη, αν πιάσει ψάρια για να τα φάει, καλός θα είναι…
Και ο άλλος που ψαρεύει και τα πουλάει, τα λεφτά που θα βγάλει για να τα φάει με κάποιον τρόπο τα θέλει…Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο…η σύγχυση στο ζενίθ…


Χαίρομαι που έχεις και αξίες και τις μοστράρεις με ποιήματα και φιλοσοφίες…
Εύχομαι τα χειρότερα σε όλους αυτούς τους λεμέδες που λυμαίνονται τη φύση ξεπερνώντας τα αυτονόητα, τους νόμους της ηθικής και τις αξίες, έστω και αν το κάνουν για να φάνε ένα ψαράκι…Κάποιος σοβαρός (ως άνθρωπος) ψαροντουφεκάς ή κάποιος ερασιτέχνης ή επαγγελματίας ψαράς θα έφτυνε αίμα πραγματικά για να πιάσει ένα ψαράκι που ο τρόμπας θα το πιάσει παράνομα! Και δε μιλάω για τους νόμους του νομοθέτη, την έχω γραμμένη την ηλίθια απαγόρευση του Μαΐου…
Θα σου συνιστούσα να γράφεις (αντίστοιχα μιλάς) ευγενικότερα απέναντι σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις (για εμένα λέω). Τουλάχιστον αν δεν έχεις τρόπους, μπορείς να μην απευθύνεσαι σε εμένα.

Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση