Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 17-07-09, 10:08
Το avatar του χρήστη Flabellina
Flabellina Flabellina is offline
 
Εγγραφή: 12-05-2008
Περιοχή: Κύπρος, Λεμεσός
Μηνύματα: 20
Απάντηση: ΘΑΝΑΤΟΣ ΦΙΛΟΥ

Αγαπητοί συμφορουμιστές

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτή την αντίδραση, και ΝΑΙ έχετε δίκιο. Από προηγούμενα μου ποστ νομίζω διαφαίνονται οι δικές μου πεποιθήσεις. Αυτή την φορά όμως αυτές τις πεποιθήσεις τις έβαλα στην άκρη και κοίταξα μόνο την ουσία που ήταν η βοήθεια σε κάποιους ανθρώπους που έχουν ανάγκη. Παρεμπιπτόντως ο μακαρίτης ήταν εκπαιδευτής του ομίλου Ναυτίλος και έχει εκπαιδεύσει άμισθη όλες τις χρονιές, από τη ιδρύση του το 1985 μέχρι το 2007, όλους του μαθητευόμενους. Ναι σίγουρα υπήρχαν πάρα πολλοί τρόποι για να βοηθηθεί η οικογένεια που άφησε πίσω (σύζυγο και 3 ανήλικες κόρες), και ναι ίσως ο όμιλος να επέλεξε τον πιο ανορθόδοξο.

Δεν μετανιώνω όμως που πόσταρα αυτήν την ανακοίνωση (αν και «χαλά» την εικόνα που σχημάτισαν για μένα μερικοί από σας) γιατί είναι μια ωραία ευκαιρία να γίνει μια συζήτηση και να βγει κάτι καλό.. Εφόσον δεν έχει γίνει τίποτε ακόμη από όσα αναφέρονται έχουμε νομίζω το χρονικό περιθώριο να δράσουμε διαφορετικά και πιο ειρηνικά, όπως για παράδειγμα την πραγματοποίηση ενός εράνου από τον Όμιλο Ναυτίλο και τον Σύλλογο σας (Πρόταση)..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Flabellina : 17-07-09 στις 11:22.
Απάντηση με παράθεση