Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 13-08-09, 08:59
Το avatar του χρήστη ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ is offline
Μέλος ΔΣ Άλλων Συλλόγων
 
Εγγραφή: 13-07-2007
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 173
Απάντηση: Kοράλι όνειρο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο seafarer Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχουμε Φοιβο αλλα ειναι βαθια
Οντως ειναι πανεμορφο με τους πολυποδες ολους ανοιγμενους - νομιζω οτι του αξιζει μια καλυτερη φωτο με αρκετο φως απο εμπειρο φωτογραφο.
Να την απολαυσουμε ολοι....

Ευχαριστώ γιά τά κάλα σάς λόγια Κυριε Ανδρεάδη αλλά δέν θά σάς εξηγήσω τά αυτονόητα.......!!!!


Μαράκι, κοιτώντας τήν φωτογραφία από τό Dendrophyllia ramea, σίγουρα μοιάζει αλλά δέν είναι το ίδιο τουλάχιστον έτσι νομίζω,η βάση στο κέντρο από τούς πολύποδές του έχει διαφορά στό χρώμα τό μέν είναι πορτοκαλί το δε (δικό μας) είναι λευκό,ακόμα καί το χρώμα από τούς πολύποδές του ήταν ολόλευκο.

Βάθος από -37m εώς -41m

Τύπος βυθού αμμόδεις μέ ψιλό χαλικάκι καί γύρο από το (κοράλλι όνειρο) σέ μία ακτίνα περίπου 50m δέν υπήρχε απολύτος τίποτα ήτανε μόνο του στην μέση τού πουθενά.

Οτι κάνω, το κάνω καθαρά ερασιτεχνικά,μακάρι να είχα, καί τον χρόνο καί τόν κατάλληλο εξοπλισμό γιά να τραβήξω πιό επαγγελματικές φοτωγραφίες η μακάρι σέ κάθε μου ψάξιμο να είχα δίπλα μου και εναν επαγγελματία φοτωγράφο γιά την απίθανη περίπτωση που βρώ κάτι βλέπε Tethys fimbria σε παλαιότερο post....!!!!

Απλά όταν βρίσκω κάτι πού στα μάτια μου τουλάχιστον φαίνεται πανέμορφο καί υποθέτω οτι είναι αρκετά σπάνιο καί δύσκολο γιά να το ξαναδούμε,απλά θέλω να το μοιραστώ μαζί σας,αυτός αλλωστε είναι καί ενας από τούς λόγους ύπαρξης τού foroum μας καί όχι τουλάχιστον γιά τό συγκεκριμένο post να κρίνουμε τήν ποιότητα της φοτωγραφίας πού δέν νομίζω οτι είναι καί τόσοοοο χάλιααα.

Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση