Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #92  
Παλιά 12-10-09, 16:25
Το avatar του χρήστη dimkar
dimkar dimkar is offline
 
Εγγραφή: 24-09-2008
Μηνύματα: 170
Απάντηση: Σ.Ε.Α. "Τηθύς"-Δήμος Κέας-MΕΣΟΓΕΙΟΣ SOS: "Εκδηλώσεις Περιβαλλοντικής Ευαισθητοποίησης, Kέα

Καλησπέρα.

Δυστυχώς οικογενειακές υποχρεώσεις μας κράτησαν στην Αθήνα οπότε μόνο άβρεχτα και άκοπα συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, αλλά ας μου επιτρέψετε να παραθέσω μια άποψη. Για την ακρίβεια μια προσκοπική άποψη για τους βαθμοφόρους των λυκοπούλων. Οι βαθμοφόροι λοιπόν των παιδιών αυτών είναι οι πιο "αδικημένοι" από όλους τους άλλους διότι σχεδόν ποτέ δεν βλέπουν τα αποτελέσματα της δουλειάς τους... Αλλά αυτά πάντα υπάρχουν...

Είναι σαν την νηπιαγωγό μας και τον καθηγητή που δίδασκε μακροϊκονομία στο Πανεπιστήμιο. Την πρώτη τον θυμόμαστε σαν μια οπτασία χαμένη στην αχλύ του χρόνου, τον δεύτερο σαφέστατα, ειδικά αν μας έκοψε τρεις - τέσσερις φορές... Αλλά πια είναι η καθοριστική παρουσία στη ζωή μας; Η νηπιαγωγός ή ο καθηγητής; Η απάντηση είναι σαφέστατη νομίζω.

Μην παραξενευτείτε λοιπόν αν κάποτε, μετά από πολλά πολλά χρόνια, κάποιο μέλος μιας οικολογικής οργάνωσης, ένας φωτισμένος δημόσιος άρχοντας, μια συνειδητοποιημένη και ενεργός πολίτης πουν σε μια παρέα: "κάποτε στη Πατρίδα των παιδικών μου χρόνων ήρθαν κάτι τύποι με κάτι μαύρα ρούχα..."

Συγγνώμη για το παραλήρημα,
Δημήτρης
__________________
Ανοικτό Σπηλαιολογικό Εγχειρίδιο: απλά, προσθέστε τη σπηλιά!
Απάντηση με παράθεση