Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 02-02-11, 11:34
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Διαχειριση βιοτοπου ...........

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως όσο λιγότερες επιλογές έχει κάποιος για να επιβιώσει, τόσο πιο επιεικείς θα πρέπει να είμαστε στο πως διαχειρίζεται το περιβάλλον του.
Φοιβο , ξερεις , αρχισαν οι δουλειες μου να μη πηγαινουν καλα και ,μια και εχω τον εξοπλισμο , εχω και τις γνωσεις , ας εισαστε επιεικεις μαζι μου αλλα απο κανενα μαυρο ή κανενα μουστακι να τραβαω σε καθε μου βουτια (θα δανειστω κανενα τουφεκι) , γιατι αρχιζουν τα προβληματα με τα λεφτα . Δεν εχω την δικαιολογια της αγνοιας και - ή της κτηνωδιας , διοτι , δοξα τω θεω και σε καλα σχολεια πηγα στην Ελλαδα και στο εξωτερικο και διαβαζω και ταξιδευω και καποια αντιληψη την εχω , εστω και χαζορομαντικη και κατσαριδα σαν ολους αυτους που κανουν τους φουκαραδες πισω απο τις οθονες τους , δεν ειμαι . Επειδη λοιπον αυτην την εβδομαδα εμεινα με 10 Ευρω στην τσεπη και περιπου 250 ευρω λογαριασμους που πιστολιασα (νερο, κοινοχρηστα και NOVA !!) , να βγαλω κατιτις , να το πουλησω και να σβησω τα χρεη μου , ΟΚ ? Ακουσα οτι αυτη η κλαψα πιανει και στο Λιμενικο καμμια φορα .
Σιγουρα δεν συγκρινω τις συθηκες αυτων των ανθρωπων με τις δικες μας , αλλα προσεχε , αυτο σηκωνει πολλη συζητηση (συνθηκες - ορια)



(ξεχασα πως εχω και το νοικι να πληρωσω , μην δω φωκια μπροστα μου..... )
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MICHALIS : 02-02-11 στις 12:26.
Απάντηση με παράθεση