Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 08-08-11, 08:35
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: ειναι τραγικο να πνιγονται ανθρωποι...και ειδικα μικρα παιδια !

Οι Ελληνες γονεις (φυσικα οχι ολοι , αλλα ενα αρκετα μεγαλο μερος) προβαλλουν τις προσωπικες τους ανικανοτητες και την ελλειψη διαθεσης να ασχοληθουν με τα παιδια τους και ετσι εχουν ετοιμες μ@λ@κισμενες δικαιολογιες περι τρομερων κινδυνων που εγκυμονουν και καραδοκουν σε οτιδηποτε απαιτει την αφοσιωση τους οσον αφορα τα παιδια τους . Δεν ειναι ποτε αρνητικοι στις προτασεις που τους γινονται απο αλλους για θεματα εκγυμνασης , επιμορφωσης , εκδρομων κλπ , αλλα ελα που υπαρχουν βουνα απο αλλεργιες που προσβαλλουν ΜΟΝΟΝ τα δικα τους παιδια και οχι τα βρωμιαρικα μπασταδρα ολου του αλλου κοσμου , και τρομεροι κινδυνοι που γεννιουνται εχοντας φωτογραφιες και ονοματα συγκεκριμενων οικογενειων για στοχο . Ετσι λοιπον υποκρινομενοι οτι τα προστατευουν , κερδιζουν , Α) ατελειωτες ωρες για τον εαυτο τους μια και τα παιδια ειναι μονιμως βυθισμενα στα ηλεκτρονικα gadgets με τα οποια τα βομβαρδιζουν για να μην τους πρηζουν και Β) ωραιοτατους κεφτεδες για παιδια , χωρις πραγματικη υποσταση και χωρις καμμια προσωπικη αποψη για οποιοδηποτε θεμα , μια και οταν μεγαλωνεις μεσα σε οθονες και παιχνιδια που σκοτωνουν την δημιουργικοτητα , ενα ορθιο (ή και καθιστο ) βοδι θα γινεις και τιποτα καλυτερο .
Τωρα , οι γονεις που περιλαμβανονται στην κατηγορια που ανεφερα , μπορουν να ριξουν φαρμακια πολλα σε απαντηση , μια και εγω δεν εχω δικα μου παιδια . δεν μπορουν να πεισουν κανενα ομως για την υποτιθεμενη ορθοτητα της αμοιβαδοποιησης των παιδιων τους , διοτι παραδειγματα υπαρχουν πολλα και στων αλλων οικογενειων τα παιδια εφαρμοζονται , χωρις να σημαινει οτι οι αλλοι γονεις δεν αγαπαν ή δεν φροντιζουν και προστατευουν τα παιδια τους .
(χολη λογω τελους αδειας !!!)
__________________

Απάντηση με παράθεση