Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 13-04-12, 02:06
Το avatar του χρήστη Ναυτίλος
Ναυτίλος Ναυτίλος is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 24-04-2010
Περιοχή: Σταμάτα-Αττική
Μηνύματα: 533
Απάντηση: Ετήσιος έλεγχος εξοπλισμού..(?)

Παιδες σχετικά είναι όλα. Τι να το κάνω το φθηνό σέρβις και ν' αποδειχτεί εκ των υστέρων ότι εχει γίνει ζημιά στο πολυτιμότερο κομμάτι του εξοπλισμού μας. Ασε που σπάνια θα βρεις το δίκιο σου. Θυμάμαι όταν έκανα σερβις κάπου σ'εναν εξουσιοδοτημένο στα δυτικά προαστεια(νομιζω οτι δεν υφισταται πλεον), στο δικό μου scubapro κατεληξε να μπάζει διοτι ο τυπος ειχε καργαρει τοσο το πάνω καπάκι που ειχε ραγισει*. Εξ' ου και το γνωμικό "το φθηνό είναι και ακριβό". Στο δια ταυτα, για σερβις ενος ρυθμιστή (+χταπόδι) εισαι μεσα στα πλαισια. Αν ήταν μονο οπτικός έλεγχος θα συμφωνησω με το προλαλησαντα και μάλλον ήταν τσιμπιμενη η τιμή. Προσωπικά οταν παραλαμβανω το ρυθμιστη απο σερβις, μου εχουν κρατησει οτι εξαρτημα εχουν αλλαξει και το βλεπω.
Για το τζακετ τι να σου πω, το δικό μου το ξεπλενα καλά μεσα/εξω (και το σωληνα και τις βαλβιδες) μετα από καθε βουτιά- και σε ετησια βάση με σαμπουαν για τους μυκητες και μου κράτησε περιπου δώδεκα χρόνια, χωρις σερβις χωρις κανενα προβλημα.
Δεν ξερω αν σε βοηθησα. Καλες βουτιες

*Μαλιστα διορθωθηκε σ ενα ταξιδι μου στο εξωτερικό και μαλιστα στο τζαμπε γιατι περιλαμβανοταν στην εγγυηση εφ'ορου ζωης για τετοιου ειδους εξαρτηματος.
Νικ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ναυτίλος : 13-04-12 στις 02:15.
Απάντηση με παράθεση