Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 12-06-15, 21:08
Το avatar του χρήστη Πολικός
Πολικός Πολικός is offline
 
Εγγραφή: 07-01-2009
Μηνύματα: 67
Απάντηση: Περί κλεφτοκοτάδων και μπουγαδοκλεφτών

Αχ… Δημήτρη χάνεις τη ψυχραιμία σου. Κρίμα για εσένα! Τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνει το υπόλοιπο φόρουμ την ποιότητα του ατόμου που κάνει αυτές τις ευφάνταστες «καταγγελίες».
Εσύ μπορείς να μην απαντάς όπως επιθυμείς και εγώ όμως θα κάνω ότι επιθυμώ, χωρίς να δέχομαι οδηγίες από άτομα του επιπέδου σου. Πάμε λοιπόν…


Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολικέ, Dido, Aris, Ellinis ή όπως αλλιώς θέλεις να ονομάζεσαι φορουμικά, αλλά πάντα κατά κόσμον Αριστομένη Μπιλάλη, ψεύδεσαι ασύστολα.
Έχω και άλλα nickname Δημήτρη, ειδικά άμα σου πω μερικά θα κλάψεις… Άσε λοιπόν τις γκεμπελίστικες τακτικές και μίλα επί της ουσίας. Γιατί σε όλο το κατεβατό σου πάλι μυθεύματα έγραψες και δικές σου υποκειμενικές κρίσεις. Από ουσία μηδέν!


Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδή η «λούφα και παραλλαγή» ανήκει στις αγαπημένες σου ασχολίες
Τέτοιες κρίσεις από άτομα του επιπέδου σου αποτελούν τιμή για εμένα… Συνέχισε να πετάς λάσπη στον ανεμιστήρα, λέγε-λέγε κάτι θα μείνει (τάδε έφη Γκέμπελς)

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
Συ είπας 2010 Αριστομένη!
Λάθος Δημήτρη… Γιατί νομίζεις ότι το Ίδρυμα Αικ. Λασκαρίδη σου απάντησε με αυτό τον τρόπο; Γιατί και αυτοί γνωρίζουν την αλήθεια. Τα κείμενα μου έχουν ανταλλαχθεί με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο από το 2010, ενώ έχουν παραδοθεί και σε cd. Άρα υπάρχουν αποδείξεις και για το χρόνο που έγινε η έρευνα και η συγγραφή τους. Αποδείξεις που θα έχω τη χαρά να παραθέσω στο δικαστήριο που βλέπω να γίνεται ώστε να απολογηθείς για τις φαιδρές συκοφαντίες σου.


Ως προς το κατά πόσο σου ανήκει το αποκλειστικό δικαίωμα χρήσης της σωστής μετάφρασης ενός κειμένου, δεν θα επεκταθώ. Απλά εκτίθεσαι…

Όσο για τη πληροφορία περί Μπαραμάτη - Κλήμη, θα σου πω ότι ένα μυστικό! Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για έρευνα πέρα από τα φόρουμ και το διαδίκτυο… Υπάρχουν βιβλία που μάλλον δεν έχεις, αρχεία που δεν γνωρίζεις, έγγραφα στα οποία δεν έχεις πρόσβαση και… υπάρχουν άνθρωποι που έζησαν τα γεγονότα! Ίσως εσύ να μην έχεις τη δυνατότητα, αλλά άλλοι την έχουμε και προσωπικά εγώ πήρα την εν λόγω πληροφορία από πρώτο χέρι και όχι ο Θωκταρίδης. Περισσότερα στο επόμενο βιβλίο που έχουμε ήδη ετοιμάσει με τον Κώστα και το οποίο θα τιμά αυτή την προηγούμενη γενιά δυτών που εργάστηκαν στα ναυάγια.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
ομάδα του Burdigala Project η οποία είχε την ατυχία να είμαι μέλος της, αλλιώς είμαι σίγουρος ότι κάτι θα είχατε αναφέρει.
Τόση ματαιοδοξία!

Επί της ουσίας τώρα για τα ιστορικά κείμενα του Burdigala:Όπως σου έγραψα, και ίσως δεν κατάλαβες, οι πηγές μας αναφέρονται στη βιβλιογραφία! Όμως δεν θα σε ταΐσω με μασημένη τροφή! Cerca trova Δημήτρη…

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
να τους ενσωματώνεις (χωρίς καμία αναφορά) σε έναν τόμο και να τον πουλάς για 30 ευρώπουλα.
Δεν το πουλάω το βιβλίο Δημήτρη, η συμμετοχή όλων μας στην εν λόγω έκδοση ήταν και θα είναι αφιλοκερδής.


Προσπάθησε να καταπιείς τον εγωισμό σου Δημήτρη. Επειδή το οτι έγραψες άρθρα για το Burdigala, το Αθηνά ή το U-133 δεν σημαίνει τίποτα για τους ανθρώπους που έχουν πρόσβαση σε πρωτογενείς πηγές, αρχεία και σε έγκυρη βιβλιογραφία. Όπως σου έγραψα, δεν εμπιστεύομαι τα κείμενα σου γιατί έχουν λάθη, ασάφειες και κενά και ορισμένα διαστρέβλωσαν την πραγματικότητα.


Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
«Πουτ δε κοτ ντάουν σλόουλι» και πρόσεχε μην σκίσεις κάνα καλτσόν.
Το επίπεδο σου είναι πραγματικά ανάλογο της ποιότητας των άρθρων σου. Λυπηρό…

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγκυκλοπαιδικά Αριστομένη, αν γνωρίζατε την στην «διεθνή βιβλιογραφία αποτυπωμένη σωστή θέση του Burdigala», πριν από μας, γιατί δεν πήγατε με τον Θωκ να το καταδυθείτε; Ή μήπως πήγατε και δεν θελήσατε να μας το πείτε για να μην ταράξετε το Φενγκ-Σούι μας;
Διάβασε τα άρθρα και τα βιβλία που παραθέτουμε στη βιβλιογραφία και θα εκπλαγείς για το πόσα δεν γνωρίζεις… Δεν θα σου κάνω άλλα «ιδιαίτερα μαθήματα» όπως αυτά που σου έκανα για το ΑΘΗΝΑ!
Επίσης ποιος είπε ότι έπρεπε να καταδυθούμε οι ίδιοι στα ναυάγια; Στο βιβλίο συμμετείχαν σειρά από αυτοδύτες που πρόσφεραν απλόχερα τις γνώσεις τους. Δεν αντιλαμβάνομαι τις «αιχμές» σου... είναι στο γκεμπελίστικο πλαίσιο και αυτές;


Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης, αν γνώριζες επακριβώς και τεκμηριωμένα ότι το RAFIAH ήταν η «Αθηνά του Τζων» (Μακ Δούαλ) γιατί δεν το επιβεβαίωνες με τα τεκμήρια – που όπως λες ήταν «γνωστά δεκαετίες τώρα» – αλλά συμμετείχες, ως Aris, σε συζητήσεις επί συζητήσεων στο shipfriends.gr για την διευθέτηση μιας τεκμηριωμένης ταυτοποίησης του πλοίου;
Αχ… καημένε Δημήτρη, αυτό καταντάει να γίνει ψυχαναγκασμός...
Το πότε και που θα δημοσιεύσω τα τεκμήρια και τις γνώσεις που έχω συγκεντρώσει μετά από δυο δεκαετίες συστηματικής έρευνας αποτελεί δικό μου προνόμιο. Δυστυχώς, υπάρχουν κάποιοι ιντερνετικοί «ερευνητές» που με έχουν κατακλέψει, όπως θα δούμε σύντομα…. Επομένως φυλάω τα στοιχεία μου και τα δημοσιεύω όταν και όπου εγώ κρίνω ότι αξίζει και όχι όποτε βολεύει εσένα.
Έτσι για να μάθεις και κάτι σήμερα, δωρεάν κιόλας, η πληροφορία οτι το ΑΘΗΝΑ = Rafiah
= ναυάγιο Σύρνας είναι καταγεγραμμένη από το 1952! Αλλά αυτό το ντοκουμέντο δεν θα το βρεις στο ίντερνετ Δημήτρη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πολικός : 12-06-15 στις 21:12.
Απάντηση με παράθεση