Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 07-05-09, 18:24
Big-Blue Big-Blue is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Μηνύματα: 749
Απάντηση: Silica gel

Alki ευχαριστώ για τη συμβουλή ρε συ
Αν και με έχεις παρεξηγήσει, δεν τα έχω με τους μηχανικούς γενικά, τα έχω με τους παπατζήδες και με τους ξερόλες.
Ε τώρα αν στους 300, όχι του Λεωνίδα, το 99,999% είναι παπατζήδες και ξερόλες και αν από αυτούς το 45% είναι μηχανικοί, εγώ φταίω;
Άλλωστε δουλεύω συχνά με το σινάφι σου, άσε που όταν ανέφερα το πανεπιστήμιο εννοούσα το εργαστήριο των Χημικών Μηχανικών όπου είμουν φιλοξενούμενος.
Καλά που πήγα εκεί και δούλεψαν κανά 2-3 συσκευές
Έφυγα και ήρθε το χάος...Άσε που τα κολόπαιδα πήραν και πλυντήριο...με τα φωσφορικά με είχε φάει το πλύσιμο...

Στο θέμα μας τώρα...Να φανταστείς αυτό το πόστ που το είχαμε ξανασυζητήσει το είχα κάνει save σε word αρχείο πριν καν πάρω ψηφιακή και δεν το θυμόμουν.
Η απορία μου είναι στο πόσες φορές μπορείς να αναγεννάς το σίλικα και για πόση ώρα...Προφανώς θα εξαρτάται απ΄το κάθε υλικό. Στο εργαστήριο βάζαμε για 12 ώρες στο φούρνο αλλά δε φαντάζομαι πως είναι καλή ιδέα να ψήνω στο σπίτι επί 12 ώρες σίλικα
Την τελευταία φορά έκλεισα τη θήκη στο δωμάτιο που μέναμε και όχι στο σκάφος του Πάρη. Σκεφτείτε τη υγρασία είχε εκεί! Ποιο θερμοκλινές, από την επιφάνεια της θάλασσας θόλωσε το εργαλείο
Απάντηση με παράθεση