Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 15-06-09, 02:12
erasitexnis erasitexnis is offline
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 2
Απάντηση: Έχετε δει αυτά τα ασυνήθιστα είδη ψαριών;

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Έκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων

Είναι ένα Capros aper! την φωτογραφία αυτή την "ψάρεψα" σε ένα μπλογκ για ταβέρνες!!!! που δεν μπορώ την τύχη μου μέσα να ξαναβρώ. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του φωτογράφου μάλιστα το εντυπωσιακό είναι ότι έχει τραβήχτη αρκετά ρηχά σε μία δοκιμή του σκαφάνδρου. Το ψάρι αυτό το fishbase το δίνει αρκετά βαθειά και σκοτεινά.

Καλησπέρα παιδιά,
Παρακολουθώ που και που το forum, αλλά γράφτηκα για να διορθώσω τον φίλο Έκτωρ.

Το blog με τις ταβέρνες ήταν το blog του ταβερνοχώρου το οποίο όμως πλέον δεν υπάρχει. Η σελίδα όμως με τις φωτογραφίες ψαριών από την οποία πάρθηκε η παραπάνω φωτογραφία έχει μεταφερθεί στο http://greekfishes.wordpress.com

Επειδή τυχαίνει λοιπόν να τράβηξα την φωτογραφία αυτή που παραθέτεις να σε διορθώσω ότι δεν έχω φορέσει ποτέ στη ζωή μου σκάφανδρο (!!!!), εξάλλου ούτε δύτης είμαι, ένας κοινός θνητός με υποβρύχια ψηφιακή είμαι . Όπως αναφέρω και στη σχετική σελίδα, το βρήκα κάπου στα 3 μέτρα βάθος, όμως ήταν μάλλον ετοιμοθάνατο. Στριφογυρνούσε περίεργα γύρω από τον εαυτό του και έκανε μερικές πολύ περίεργες σπασμωδικές κινήσεις. Η φωτογραφία τραβήχτηκε στην πανέμορφη Ατσίτσα της Σκύρου (δίπλα σε ένα νησάκι που έχει ο κόλπος).

Καλή συνέχεια σε όλους σας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη erasitexnis : 15-06-09 στις 03:56.
Απάντηση με παράθεση