Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 28-06-07, 15:58
Το avatar του χρήστη Normoxic Diver
Normoxic Diver Normoxic Diver is offline
 
Εγγραφή: 24-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 270
Απάντηση: Σε πραγματική κατάσταση έλλειψης αέρα

Γεια σου Σωτο...

Σαφως και θα αναφερεσαι για τα Sport/ Rec εκπαιδευτικα προγραμματα των οργανισμων μιας και μεταξυ μας ΣΧΕΔΟΝ για ολα τα Tech εκπαιδευτικα προγραμματα οι φωτογραφιες και μονον, ετσι απλα για παραδειγμα, των αναλογων εγχειριδιων (TDI Adv TMX, SSI TechXR, κλπ...) μιλουν απο μονες τους!

Προσωπικη αποψη για το ερωτημα σου:
Nομιζω πως ειναι δυσκολο να ανατραπει η ''παραδοσιακη'' φιλοσοφια διαμορφωσης του Sport Diver με το χταποδι/ Β εφεδρικο σταδιο να ερχεται απο τα δεξια του δυτη και να βρισκεται αναρτημενο στην περιοχη του νοητου τριγωνου Στερνου και αριστερων-δεξιων πλευρων.
Ξερεις καλυτερα απο πολλους εδω μεσα πως μια τετοια προταση/ ιδεα αλλαγης ''κατεστημενου'' αρκετων δεκαετιων μαλλον δεν θα ειχε καμμια τυχη...

Απο κει κει περα μιας και δεν πιστευω πως οι ''παροδοσιακοι'' οργανισμοι θα ηθελαν/ μπορουν να κανουν μια τετοια αλλαγη θα μπορουσατε εσεις οι ''ενδιαφερομενοι'' ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ εκπαιδευτες να φιλοτεχνισετε ενα Specialty του στυλ ''Hogarthian Sport Diver'' και εκει μεταξυ αλλων να διδαξετε και την χρηση του Long hose στην Ψυχαγωγικη καταδυση...
Πως σου ακουγεται αυτο ???

Προσωπικα (αν και δεν ειμαι επαγγελματιας, κι ετσι δεν διδασκω 12 χρονια αλλα ουτε εχω και 3000 βουτιες...) επετρεψε μου να σου πω πως για καποιους λογους και κυριως για την περιπτωση των Sport Divers που ΘΑ ασχοληθουν με την Τεχνικη καταδυση, το θεωρω επιτακτικη αναγκαιοτητα...
__________________
“dive to express NOT to impress”....anonymous diver
Απάντηση με παράθεση