Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 07-07-07, 21:47
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Ταχυρυθμο πρόγραμμα O.W, 1* κ.α

Γιώργο αντιλαμβάνομαι την ανησυχία για την οικονομική επιβάρυνση. Σίγουρα αυτό θα σημαινε και περισσότερα λεφτά.

Αλλά θα ήθελα να σκεφτούμε ποιό είναι το βασικό ζητούμενο? Θα έλεγα το να τελειώσει ένας το σχολειο και να είναι αυτόνομος ανεξάρτητος δύτης ικανός να κάνει καταδύσεις σε περιβάλλον παραπλήσιο με εκείνο στο οποιο εκπαιδεύτηκε χωρίς επιτήρηση. Αν ένας άνθρωπος, ένας επαγγελματίας εκπαιδευτής, δουλέψει μαζί μου για 40 ώρες που λένε και οι προδιαγραφές προγράμματος άκρως επαγγελματικά και τίμια και εγώ λόγω δικής μου αδυναμίας δεν έχω καταφέρει να καλύψω τα απαιτούμενα τότε ποιός πρέπει να επιβαρυνθεί?

Από την άλλη δεν μπορώ να μην σκεφτώ και την τακτική του να ευνοεί κανείς τα refferals γιατί παίζουν πιό πολλά λεφτά. Και ίσως κάτι τέτοιο να καταλήξει να είναι ο κανόνας αντί η εξαίρεση και μια δικαιολογία αισχροκέρδιας. Δεν ξέρω τι να πώ.

Αμφιταλαντεύομαι. Όταν φωνάξεις ένα μπογιατζή να σου διορθώσει το σπίτι τότε θα το εξετάσει θα υπολογίσει τι δουλειά θέλει και θα σου δώσει μια προσφορά. Σωστά? Στο πανεπιστήμιο πληρώνεις δίδακτρά αλλά δεν είναι εγγυημένο ότι δεν θα υποχρεωθείς να μείνεις σε ένα μάθημα, να χάσεις μια χρονιά και να κάνεις παραπάνω έξοδα. Ο γιατρός σε χρεώνει με την επίσκεψη. Στις καταδύσεις έχουμε μια ταρίφα και δυστυχώς δεν θέλουν ολα τα άτομα την ίδια δουλειά και τον ίδιο κόπο και χρόνο για να γίνουν σωστοί δύτες. Κατάλαβες που θέλω να καταλήξω?
Απάντηση με παράθεση