Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 28-06-07, 08:28
Το avatar του χρήστη Thanos
Thanos Thanos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 17-04-2007
Μηνύματα: 1.339
Απάντηση: Στο πυρετό του DIR

Το πρόβλημα Γιώργο εμφανίζεται όταν οι "δύτες αναψυχής" κάνουν βουτιές που απαιτούν γνώσεις τεχνικού δύτη... βουτάνε στα 60μ με μονομπούκαλο και με μόνο το DC τους να τους λέει ότι πρέπει να σταματήσουν στα 3μ για 30λ και αυτοί να ανεβαίνουν βολίδα στα 3μ για να ξεχρεώσουν γρήγορα.. είναι οι ίδιοι που πηγαίνουν στον θάλαμο, σύμφωνα με τα τελευταία στατιστικά

Νομίζω ότι κανένας δεν λέει σε κάποιον που βουτάει μέχρι τα 30μ να αλλάξει τις πρακτικές του και να γίνει DIR MIR... εξάλλου DIR είναι και βουτιές με μονή μπουκάλα

Μιλάμε για τους ίδιους "δύτες αναψυχής" που με μία 12άλιτρη κατεβαίνουν στα 45μ για να δείξουν την μαγκιά τους; ή μήπως για αυτούς που δεν μπορούν να υπολογίσουν μια βουτιά με πίνακες;;

Εάν αυτός που έκανε ταρζανιές ξεκοκάλισε όπως είπες τα forum και αγόρασε διπλές μπουκάλες για να κάνει τις ίδιες βουτιές, εγώ το βλέπω μόνο ώς πρόοδο. Έχεις υπάρξει στην Αγγλία όπως και εγώ, όπου όποιος έχει ένα σετ 2*10 δεν τον κοιτάζουν κάπως και συνιστάται απο μια 18άρα με μονή έξοδο...

Τέλος, θεωρώ 1000% πιο επικινδύνους τους Technical Instrutors που έχουν βγει χωρίς να έχουν βάλει ποτέ διπλές στην πλάτη τους, και τους μαθητές τους οι οποίοι δεν έχουν μάθει τι είναι το GAP και τι είναι το CNS..
__________________
Θάνος Αγγελόπουλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thanos : 28-06-07 στις 09:54.
Απάντηση με παράθεση