Θέμα: Stroke test
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 14-06-08, 10:48
Το avatar του χρήστη NickVas
NickVas NickVas is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 22-06-2007
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 39
Απάντηση: Stroke test

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fin Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μη κανουμε μονο πλακα, το προβλημα με τη DIR θρησκεια (στη φιλοσοφια δεν υπαρχουν δογματα)
Νομίζω οτι κάνεις λάθος. Υπάρχει μια αρκετά καλή εξήγηση για το κάθε τι, το αν θα την δεχτείς ή όχι είναι προσωπική σου επιλογή. Ποτέ δεν έμαθα κάτι στα σχολεία της GUE χωρίς να μάθω και το 'γιατί'.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fin Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημερα εγινε μπουμεραγκ και αντιθετα φοριεται πολλες φορες απο ανθρωπους με ψυχολογια σαν αυτη που ελεγε ο Irvine stroke, αυτους με διψασμενα εγω.
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Πολλοί βλέπουν το DIR σαν ακόμη μια ευκαιρία να πουλήσουν γνώσεις και μούρη. Δυστυχώς...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fin Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν με το να θελει κανεις να DIRοβουταει καταπιεζει και προκαλει τους αλλους να τον αποφευγου, ισως καταφερνει να μειωσει την παραγωγικοτητα και ασφαλεια του στον ιδιο βαθμο που θα το εκανε αν φορουσε και αυτος ενα dc (σα σταυρουδακι) και σουλατσαρε μαζι με τον οχλο.
Καπου στη μεση θα τη βρουμε την ακρη.
Τι εννοείς να μειώσει την ασφάλειά του; κατά τη γνώμη μου μια ομάδα καλά δεμένη και με τυποποιημένες, κοινές διαδικασίες και εξοπλισμό είναι ότι καλύτερο όσον αφορά την ασφάλεια και την παραγωγικότητα. Μάλλον τοχεις πιάσει τελείως ανάποδα το θέμα... Από την άλλη κανείς δεν είπε οτι θα αρνηθώ να βουτήξω μαζί σου επειδή έχεις DC, μην το παρακάνουμε. Θα αρνηθώ να βουτήξω μαζί σου στα 70 ή στα 80 εάν μουρθεις με αέρα σαν BG ή εάν δεν καταφέρουμε να καταλήξουμε σε ένα κοινώς αποδεκτό profile για το deco μας. θα αρνηθώ επίσης να βουτήξω μαζί σου στα 70 ή στα 80 εάν δεν έχουμε 'προβάρει' κάποιες διαδικασίες και βουτιές σε μικρότερο βάθος. Αλλά αυτά είναι κοινή λογική έτσι;

Εάν βλέπεις κάτι δογματικό ή παράλογο σε αυτά το συζητάμε ...

@sotos Το ειρωνικό ύφος σου, στο παρακάτω και σε όλα γενικά τα posts σου έρχεται σε αντίθεση με την παράκλησή σου να σε φωτίσουμε... Γενικά βλέπω ότι παρόλη την ιδέα του fin περί σνομπισμού των DIRαδων μάλλον το αντίθετο ισχύει, άνθρωποι οι οποίοι δεν ξέρουν και πολλά για το DIR δεν χάνουν ευκαιρία να πετάξουν σπόντες και να κοροιδεύουν χωρίς να έχω δεί κανένα ουσιαστικό επιχείρημα για το που ακριβώς διαφωνούν. Λοιπόν έχω και εγώ μια πρόταση για σένα: επειδή και εγώ ότι σου γράψω στο internet θα στο γράψω γιατί δεν κάνεις κανά σχολείο να μάθεις τι είναι αυτό DIR τελος πάντων, να το μάθεις όμως σωστά με τα πως και τα γιατί του. Μπορώ να σου συστήσω και κάποιον εκπαιδευτή εάν θες.
__________________
Νίκος Βασιλάτος
www.wreckdiving.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NickVas : 14-06-08 στις 10:59.
Απάντηση με παράθεση