Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 15-06-09, 00:32
Το avatar του χρήστη fin
fin fin is offline
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 386
Απάντηση: Μια πρόταση

Με συγχωρειτε (που δεν ειμαι μελος) αλλα επειδη μας απασχολησε και στην θεσσαλονικη θα μπω για πολυ λιγο.

Προταθηκε η δημιουργία νέας θεματικής ενότητας "Δωρεάν διαφημίσεις-Παροχές-Προϊόντα"
Μα ετσι και αλλιως ρε παιδια αυτο δε συμβαινει αυτη τη στιγμη; Αν εγω γραψω σε ενα ποστ οτι το μαγαζι της Μαριας (αν ειχε) κανει τη καλυτερη εκδρομη του κοσμου δεν θα ειναι εμμεση διαφημιση; Δεν εχω δικαιωμα ομως σαν μελος μιας συζητησης να γραψω οτι μου κατεβει; Πως μπορει ενας "ανταγωνιστης" να αμφισβητησει την ανιδιοτελεια μου για τα σχολια μου; Προσωπικα δεν θα ηθελα σαν admin να βαλω ταμπελες στην ελευθερη ανθρωπινη επικοινωνια. Η εμμεση δ. εχει σοβαροτερη επιδραση απο τα banner γιαυτο και ειναι πρακτικη που δουλευει διεθνως στα fora ομαδων που σχετιζονται με διαφορα προιοντα. Δεν ειναι ομως τυχαιο που δεν βγαινουν αμεσα τα μαγαζια σε ελευθερη συζητηση. Θα κατασπαραχθουν απο το "πληθος". Ο εξυπνος επιχειρηματιας δεν πεφτει στην παγιδα να διαπραγματευεται τη τιμολογηση του προιοντος του, με τους πελατες του δημοσια παρα μονο face to face. Αλλο η πολιτικη προσφορων αλλο η ψιλοκουβεντουλα χωρις τελος. (Φυσικα στους κανονες υπαρχουν εξαιρεσεις)

Θεματική ενότητα "Ειδησεις απο τον επιχειρηματικο κοσμο" ειναι νοητη με χαρακτηρα ενημερωσης σε ενα portal (οχι forum) μετα απο συμπληρωση αντιστοιχης φορμας επικοινωνιας τυπου δελτιου τυπου.

Θεματική ενότητα "Δωρεάν διαφημίσεις" ειναι το πιο αντιφατικο πραγμα που διαβασα το τελευταιο καιρο. Με την διαφημιση θελεις να εκπεμψεις μια ιδεα για πωληση, ειναι ψεμα, πρεπει να ειναι ψεμα, περιμενουν οι καταναλωτες να ειναι ψεμα. Απλα δουλευει (υποσυνειδητα) εστω και ψεμα. Για να εχεις λοιπον το δικαιωμα να γραψεις οτι θελεις χωρις απαντηση σε αυτη τη μονοδρομη, και χυδαια (επιρημα) υποκειμενικη επικοινωνια ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ.

Θεματική ενότητα "διαφημίσεις" (ads δηλαδη καθε τυπου) ειναι χρησιμο κοματι καθε ιστοσελιδας και δεν αλοιωνει καθολου την αξιοπιστια του υπολοιου περιεχομενου.

PS Μακαρι οι συλλογοι στον τομεα διαφημισεων να δεχομασταν διαφημιζομενους "πελατες" παροχους η εμπορους
Θα βοηθουσε τους πορους των συλλογων.
__________________
Physical Diver

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fin : 15-06-09 στις 00:40.
Απάντηση με παράθεση