Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 27-08-08, 10:41
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: γιατί να είναι κάποιος μέλος του συλλόγου...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fantomas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή Physalia γράφεις στην Xristiana.¨ Η αλήθεια είναι ότι ο Σύλλογος δεν είναι εδώ για να οργανώνει καταδυτικές εξορμήσεις¨. Διαφωνόντας μαζί σου αγαπητή Physalia, δεν ακυρώνεις την παράγραφο ¨θ¨ του άρθρου 3 του καταστατικού του συλλόγου; Είμαστε αγαπητοί φίλοι Σύλλογος Ερασιτεχνών Αυτοδυτών που νομίζω ότι αυτό σημαίνει α) προσπάθεια πρωτίστως για καταδυτική συλλογική δραστηριότητα και β) προσπάθεια για γενική καταδυτική ενημέρωση και επιμόρφωση. Το ¨β¨δουλεύει καλά. Στο ¨α¨ νομίζω ότι ακόμα ψαχνόμαστε και είμαστε πίσω.
Αγαπητέ fantoma
Το βλέπω ελαφρώς διαφορετικά, χωρίς καθόλου να διαφωνώ ως προς τη χαρά των εκδρομών και συλλογικών εξορμήσεων. Το "θ" του άρθρου 3 στο οποίο αναφέρεσαι είναι ένα από τα εννέα ΜΕΣΑ και όχι ΣΚΟΠΟΥΣ του Συλλόγου μας. Αυτό εννοώ λέγοντας ότι δεν είμαστε εδώ για να διοργανώνουμε εκδρομές (αλλά ευχαρίστως το κάνουμε όταν υπάρχει ο χρόνος, η διάθεση και το κίνητρο)

Μέσα στο πρώτο εξάμηνο του 2008 έχουν διοργανωθεί τα εξής

20.04.2008: Κατάδυση με σκάφος στον Ποθητό

01-04.05.2008: Τετραήμερη εκδρομή στην λίμνη Κρεμαστών

14-15-16.06.2008: Καταδυτικό τριήμερο στο κάμπινγκ Tsolis

+ αρκετές παρείστικες εκδρομες στο Καλαμάκι αλλά και στα περίχωρα της Αττικής (Βγέθι, Λιμανάκια κλπ).
+ κάποιες προσπάθειες του Χρήστου για διοργάνωση εκδρομών στη Ζακυνθο και στην Ερυθρά που δεν βρήκαν ανταπόκριση.

(Αλήθεια, εσύ σε πόσα από τα παραπάνω κατάφερες να συμμετάσχεις; )

Προσωπική μου άποψη αγαπητέ φαντομά είναι ότι αν διοργανώναμε εκδρομές με μεγαλύτερη συχνότητα από αυτή με την οποία το κάνουμε, αφενός θα κουράζαμε τον κόσμο που δεν έχει πια και τον άπειρο χρόνο/χρήμα για να συμμετέχει στα πάντα (κι εσύ ειδικά το γνωρίζεις αυτό καλύτερα από όλους) αλλά και θα χάναμε τους πραγματικούς μας στόχους.
Ενδιαφέρομαι πάντως να ακούσω και άλλες απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση