Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 24-01-09, 19:57
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Τώρα φταίω εγώ?

Γειά χαρά παιδιά και καλή χρονιά σε όλους

Το θέμα αυτού του πολυσέλιδου θρεντ είναι τόσο μικρό όσο μια πρόταση αλλά από την άλλη δεν θα παραλείψω να εκφράσω την τρομερή εντύπωση που μου προκαλεί η διάθεση για εν τω βάθει αναλύσεις και συζητήσεις που η μία φέρνει την άλλη και μετά στο τέλος το θέμα δεν συμμαζεύεται. Διάβασα τα πρώτα ποστ και κατάλαβα περί τείνως πρόκειται το όλο θέμα. Και έλεγα πότε θα πλακώσουν οι ορολόγοι και οι πλασιέδες (γειά σου ρε Δελβερούδη με τις πετυχημένες σου ατάκες) και να που στο τέλος πλακώσανε και όλοι αυτοί.

Το θέμα κυρίες μου και κύριοι είναι ότι έγινε ένα σχολείο όπως πολλά άλλα άλλωστε και δημοσιεύτηκαν κάποιες φωτογραφίες σε ένα webside του οργανωτή καταδυτικού κέντρου. Σύμφωνα με τις φωτογραφίες τίθεται θέμα παραβίασης κανονισμών. Σε τέτοιες περιπτώσεις το θέμα λύνεται τσακ μπαμ με ένα QA στα μουλωχτά και όχι δημόσια διότι στις δημόσιες κατηγορίες τίθεται και θέμα λαικισμού ή άγρας πελατών. Είναι το αρνητικό μάρκετινγκ κυρίες μου και κύριοι αυτό καθώς επίσης και το καιροσκοπικό μάκρετιγνκ όπου διάφοροι άλλοι δεν χάνουν την ευκαιρία να τονίζουν ότι οι δικές τους επιλογές είναι οι σωστές. Τα έχω βαρεθεί ίσως όλα αυτά τα λαικίστικα από τη μία και τα ανεύθυνα από την άλλη μεριά και ίσως γι αυτό να αποφάσισα να ψιλο-απέχω από τις πελατιακές σχέσεις αλλά και από τις δημόσιες αναλύσεις.

Διότι κυρίες μου και κύριοι ο κάθε ένας μαθητής παίρνει και ένα εγχειρίδιο που μέσα εκεί γράφει όλα τα σχετικά και μπορεί και από μόνος του να κρίνει αν ο εκπαιδευτής του τα έχει ακολουθήσει ή αν τα έχει παραβιάσει και δεν χρειάζεται εμάς να του τα αναλύσουμε.
Απάντηση με παράθεση