Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 15-07-10, 18:38
Το avatar του χρήστη Deep Rhodos
Deep Rhodos Deep Rhodos is offline
 
Εγγραφή: 16-12-2008
Περιοχή: Rodos
Μηνύματα: 89
Απάντηση: Μεταβολές Στοιχείων και Ανακοινώσεις Νέων Καταδυτικών Κέντρων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη καλώς μας ήρθες στο forum.
Χάζευα λίγο το site του καταδυτικού http://www.h2orhodes.com/ και ενώ συνολικά μου άρεσε, φτάνοντας στο τμήμα Frequently asked questions,
συνάντησα το ακόλουθο που προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο:



Ποιός ο λόγος να φοβίζει κάποιος έναν εκπαιδευμένο δύτη λέγοντας πως είναι επικίνδυνο να βουτάει με ένα φίλο και κυρίως ποιος ο λόγος να λέει κάποιος ψέματα ότι το να βουτάμε χωρίς το καταδυτικό κάντρο είναι παράνομο?
(παράνομο είναι -σύμφωνα με τον ελληνικό νόμο - το να βουτάς μόνος σου - αλλά εδώ η αρχική ερώτηση είναι "να βουτήξω με ενα φίλο μου" και νομίζω πως η απάντηση είναι σχεδιασμένα ανακριβής).

Νομίζω πως - άσχετα με την πολιτική που έχετε επιλέξει μη να νοικιάζετε εξοπλισμό σε ανεξέρτητους δύτες - το παραπάνω κείμενο πρέπει να το διορθώσετε γιατί είναι παραπλανητικό και ψευδές.
Συμπλήρωση του προηγούμενου text.
Δέν λέω ψέματα σε κανέναν εκπαιδευόμενο. Τον 3409 τον δίνω μαζί με τα βιβλία με τα σημεία που αφορούν την ερασιτεχνική κατάδυση ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΜΕΝΑ. Επιπλέον, στους μαθητές μου δέν έχω πρόβλημα να δώσω εξοπλισμό για τον απλούστατο λόγο οτι εγώ τους έχω εκπαιδεύσει και ξέρω τί Ρόλο παίζουν. (μέχρι και αυτοί να μου δείξουν σημάδια σήψης. Μετά ας πάρουν εξοπλισμό από κανέναν άλλο συνάδελφο)
__________________
Dare to Explore!
Απάντηση με παράθεση