Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 20-07-10, 16:27
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: Σχεση Καταδυτικού κέντρου-ενοικιαστή εξοπλισμού

χμ .. ενδιαφέρουσα αποψη..
Γεμίζω το αμαξι μου μπουκάλες και το μεταφέρω μεχρι το νησί που θέλω να κανω καταδύσεις μιας και οι παροχοι της περιοχής δε νοικιάζουν ουτε γεμίζουν τη μπουκάλα μου επειδή κατα κανόνα (δικο τους) αυτοι που νοικιάζουν ή γεμίζουν μπουκάλες ειναι ψαρομπουκαλοί ή/και αρχαιοκάπηλοι...

(αυτο και αν θα ηταν υποπτη συμπεριφορά.. νοικιάζοντας θα ειχα υπογράψει ενα χαρτί θα ειχα δειξει μια ταυτότητα θα ξερανε ποιος ειμαι που και ποτε θα βουτηξω... )

Προς τιμής σου ειναι Deep Rhodos που δε γεμίζεις τις μπουκάλες σε δυτες που ξέρεις οτι ειναι ψαρομπουκαλοι αλλα τη λογική του "μαζί με τα ξερά καιγονται και τα χλωρα" δεν μπορώ να την ασπαστώ!!

αυτοι που παρανομουν την ξέρουν καλα την παρανομία τους και εχουν πάρει τα μέτρα τους. Δυστυχώς δεν μπορέις εσυ να τους αποτρεψεις με την τακτική σου να μη νοικιάζεις εξοπλισμό. Για αυτους χεστηκε η φοράδα στο αλώνι -για να στο πω και πιο επιστημονικά.. εγω ομως που θα ερθω να σου ζητήσω μπουκάλα και οταν δεν μου τη δώσεις εξηγώντας μου τους "ηθικους" λογους για τους οποιους δεν νοικιάζεις .... μαλλον θα παρεξηγηθώ γιατι αυτό το "εισαι δύτης.... αρα εν δυνάμει παράνομος... " δεν το δεχομαι ποσω μαλλον απο επαγγελματιές που εχουν βγάλει δυτες και δυτες στη καριέρα τους... και ξερουν-βλεπουν την αγάπη των μαθητών τους τους για τη θάλασσα και την κατάδυση...

υσ: και μη γραψει παλι καποιος κατι για μεθυσμένους πιστοποιημενους που πανε να νοικιάσουν εξοπλισμο... δεν ειναι αυτό το θέμα μας..
.
__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση