Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 23-10-07, 10:14
Το avatar του χρήστη Thanos
Thanos Thanos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 17-04-2007
Μηνύματα: 1.339
Απάντηση: Εκπαίδευση tec rec της PADI???

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Andreas Triantopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
3. Δεν δίνει τη δυνατότητα σταδιακής εξέλιξης όπως οι άλλοι οργανισμοί (αν και με τα νέα προγράμματα: Discover Tec, Tec Deep Level I και Tec Deep Level II, μερικώς λύθηκε το πρόβλημα). Να κάνεις πρώτα το Adv EANx, να κάνεις 10-20 βουτίτσες στα 45μ και μετά να μου έρθεις (πιό έμπειρος) να κάνουμε το επόμενο σχολείο...
Σε αυτό είναι ο προβληματισμός μου... Το βλέπω δύσκολο να παίρνεις ένα rec δύτη που δεν έχει βάλει ποτέ του διπλές και να τον βάζεις να κάνει αλλαγές με 2 stage ... Με λίγα λόγια, ο DSAT Tec Deep δύτης, δεν νομίζω να έχει την ίδια πείρα ( ;; ) με έναν αντίστοιχο IANTD Technical ή TDI Extended Range δύτη αμέσως μόλις τελειώσουν τα αντίστοιχα σχολεία.

Έαν το σπάσουν σε 3 προγράμματα όπως μας έιπες, τότε είναι, πιστεύω πολύ καλύτερα τα πράγματα, αρκεί βέβαια να μην γίνεται το ένα σχολείο μετά το άλλο ώστε να μην χάσουμε τον πελάτη.

Τέλος, τα μείον του προγράμματος που μας επισήμανες, έχουν κατά την γνώμη μου μεγαλύτερη σημασία από την ποιότητα video και τα άλλα θετικά στοιχεία.

Thanks

Σχετικά με τις απαιτήσεις εξοπλισμού, και η IANTD/TDI έχουν υψηλά standards άσχετα εάν δεν τα ακολουθούν οι εδώ εκπαιδευτές.
__________________
Θάνος Αγγελόπουλος
Απάντηση με παράθεση