Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-05-13, 08:37
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
KOWALSKI 1250 SPEED Μπαταρια

Μετα απο αρκετα χρονια που εχω τον KOWALSKI 1250 SPEED (50 W , μπαταρια 12V 3 Ah ) και λογω του οτι δεν τον φορτιζω και ξεφορτιζω καθε μηνα οπως συνιστα ο κατασκευαστης (αλλoι λενε και καθε 2 μηνες αλλα το νοημα ειναι το ιδιο ) , μαλλον η μπαταρια παρεδωσε το πνευμα της . Τον φορτιζω ( ο speed φορτιζει σε δυομιση ωρες ) και δεν κρατα την φορτιση ουτε λεπτο . Αυτο βεβαια , λογω εποχης και δυσχερειων ερχεται σαν μια κακια πισωπλατη μαχαιρια (οσο και να φταιω δεν θα το παραδεχτω - μονον σε αυτη την περιπτωση , αλλωστε τι Ελληνας θα ημουν αν παραδεχομουν το φταιξιμο μου ? Σιγουρα φταινε οι Γερμανοι , οι Τουρκοι , το FBI , ο γειτονας , οι τραπεζες αλλα οχι και ποτε εγω) )

Παλιαοτερα ειχα επισκευασει μια μπαταρια απο τα Hartenberger που χρησιμοποιω για το βιντεο (αν δωσεις περιπου 50 ευρω + μεταφορικα ολα γινονται) και λειτουργει μια χαρα . Η αιτια που ειχε προβλημα αυτη ειναι ακριβως η ιδια .
Μπορει να μου πει καποιος-α αν μπορω να επισκευασω την μπαταρια ( Ni Ca) , διοτι η τιμη που βρισκω προς το παρον (χωρις να το εχω ψαξει ακομα πολυ) ειναι περιπου 57 Λιρες Αγγλιας , συν εναν σκασμο μεταφορικα . Λογω του οτι περυσι επνιξα και τον βοηθητικο μου (AQUALUNG LUMEN 6 ) , αλλα δεν δυναμαι να αγορασω ουτε σπιρτα για να βλεπω στις τρυπες ( και το θεμα με την οραση υπερηρωα ακομα εκκρεμει) εχω μεινει απο φως και θα ηθελα να κανω ο,τι ειναι δυνατον και οσο οικονομικοτερα γινεται , χωρις να σημαινει οτι θα γινει προχειρα , για να επισκευασω τον KOWALSKI . Του υποσχεθηκα επισης οτι αν τον φτιαξω με λιγα χρηματα θα του αγορασω και πουλοβερακι απο νεοπρεν για πλευστοτητα και προστασια !
__________________

Απάντηση με παράθεση