Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 13-02-09, 00:55
Το avatar του χρήστη Panagiotis
Panagiotis Panagiotis is offline
 
Εγγραφή: 27-09-2007
Μηνύματα: 180
Απάντηση: Περι πιστοποίησης DSAT

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Andreas Triantopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
H αλήθεια είναι πώς το είχα σκεφτεί αλλά δεν ασχολήθηκα να ρωτήσω την PADI να τοποθετηθεί.
Νομίζω πως θα ήταν σκόπιμο να είχαμε μια επίσημη απάντηση απο τον οργανισμό, ωστε να ξεκαθαρίσει κάπως το τοπίο.
Πρέπει να πω, πως στο ίδιο μήκος κύματος με την απάντηση σου Ανδρέα, μου είχε απαντήσει και ενας course Director, λέγοντας μου πως το μόνο πρόβλημα φαίνεται να είναι το ότι δεν αναγράφεται ξεκάθαρα και έντονα ο οργανισμός PADI στην πιστοποίηση.

Βέβαια, για το συγκεκριμένο επίπεδο δεν φαίνεται και πουθενά να ισχύουν και αναγνωρισμένα πρότυπα, όπως αυτά που αναγράφονται στα επίπεδα OW, DM, OWSI (πιθανόν να είναι και περισσότερα), οπότε πιθανόν να είναι εκτός των επιπέδων που μπορούν να διδάσκονται στην Ελλάδα σύμφωνα με το γράμμα του νόμου, ακριβώς όπως ισχύει εν ολίγης και για τους οργανισμούς που αναφέρει ο Θάνος.

Πιθανόν δηλαδή, ακόμα και αν η DSAT καλύπτεται νομικα απο την σχέση της με την PADI, ώς αναγνωρισμένος οργανισμός, τα προγράμματα της να είναι εκτός των αναγνωρισμένων που ορίζει ο νόμος..
Απάντηση με παράθεση