Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 04-06-07, 10:27
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Καταδυτικός Μαραθώνιος

Χαίρομαι πολύ που θα συμμετάσχει ο Σύλλογος σε μια εκδήλωση με τέτοιο ευγενή σκοπό.
Πιστευω όμως ότι με την ευκαιρία της παρουσίας μας, καλό θα ήταν να φροντίσουμε να επικοινωνήσουμε και τις δικές μας θέσεις/πεποιθήσεις/αντιλήψεις . Για να γίνω πιο σαφής, αναρωτιόμουν πώς θα αντιμετωπίσουμε το γεγονός ότι η εκδήλωση πραγματοποιείται σε ένα χώρο ο οποίος -κατά τη δική μου αντίληψη τουλάχιστον- αντιτίθεται στα συνταγματικά μας δικαιώματα περί ελεύθερης πρόσβασης στις ακτές.

Τι κάνουμε με αυτό το θέμα αλήθεια; Μένουμε στο θετικό της ιστορίας και το αρνητικό το κάνουμε γαργάρα;; (δε μου είναι ευχάριστο αλλά αν η πλειοψηφία του Συλλόγου έκρινε αυτό ως καλύτερη αντιμετώπιση θα το δεχόμουν).
Υπάρχει μήπως κάποιος καλύτερος τρόπος; Να συμμετάσχουμε μεν αλλά φροντίζοντας να ξεκαθαρίσουμε με επίσης ευγενή τρόπο τις θέσεις μας, ίσως; Καμιά ιδέα;;

Αν νομίζετε ότι γίνομαι απλά υπερβολική και ανευ ουσίας αντιδραστική πάω πάσο και κρατάω τις "επαναστατικές μου διαθέσεις" για καμιά πιο προσφορη περίπτωση...

Δηλώνω πάντως εξαρχής την αντίθεσή μου σε περίπτωση που ο Σύλλογος θα ξεκινούσε να κάνει κάτι αντίστοιχο με τέτοιες προδιαγραφές.
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση