Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 19-06-09, 12:41
Το avatar του χρήστη yan
yan yan is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Santa Marina
Μηνύματα: 716
Απάντηση: 25.5-06.06.09: S/S Burdigala Project - η έρευνα συνεχίζεται!

Πολλά μπράβο και συγχαρητήρια στις ομάδες Mixed Gas Adventures και Blue Ratio Team.

Είναι ιδιαίτερα σημαντικό και ελπιδοφόρο το γεγονός ότι τα παιδιά της αποστολής κατάφεραν να αντιστρέψουν την βαριά ψυχολογία που προέκυψε, αφενός από τις πολλές αναποδιές του ίδιου του project και των παράλληλων δραστηριοτήτων που είχαν προγραμματιστεί, αφετέρου από το τραγικό δυστύχημα του Carl Spencer στην αποστολή στο HSMS Britannic.

Παρόλο που οι μισοί των Blue Ratio δεν καταφέραμε να καταδυθούμε (6 μήνες το παλεύαμε και μας ξεγλίστρισε στο παρά πέντε λόγω προσωπικών κολλημάτων - προβλημάτων) είναι πάντα όμορφο να βλέπεις τέτοιες προσπάθειες.
Πόσο μάλλον αν έχεις συμμετάσχει ενεργά καθ' όλη την προετοιμασία. Γεμίζεις με κουράγιο και όρεξη για να προχωρήσεις στα επόμενα που – κάτι μου λέει – θα είναι πολλά και εξίσου ενδιαφέροντα, αρχής γενομένης με το νέο S/S Burdigala Project το 2010.

Θέλω επίσης να ευχαριστήσω και τον Σ.Ε.Α. Τηθύς για την στήριξη και την ενθάρρυνση, καθώς και όλους όσους ευχήθηκαν και συνεχάρησαν τις ομάδες (υπάρχει κάποιος γκαντέμης βέβαια, μα νομίζω πως τον ξέρω...). Χαιρόμαστε που είστε στο πλάι μας παιδιά κι εύχομαι να είστε και στο μέλλον.

Τα λέμε εν καιρώ λοιπόν,
YR
__________________
But more wonderful than the lore of old men and the lore of books is the secret lore of ocean
H. P. Lovecraft



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yan : 19-06-09 στις 23:13.
Απάντηση με παράθεση