Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 08-07-09, 17:23
JOHNABIT JOHNABIT is offline
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 18
Απάντηση: 26-29.06.2009: Οικολογική Καταγραφή Βυθού στη Γυάρο (Σ.Ε.Α. Τηθύς / GreenPeace)

Λοιπον μολις πριν 5 λεπτα μιλησα και με λιμεναρχειο και με ενημερωσε οτι απαγορευετε η προσεγγιση, αλιεια, καταδυση, απο επαγγελματιες και μη. μεχρι 2 μ.ν. Αυριο θα εχω στα χερια μου τον νομο απο την λιμενικη αστυνομια γιατι σημερα δεν μπορουσαν να μου τον δωσουν, "πολλη δουλεια εχει πεσει". ο μονος τροπος ειναι μονο με αδεια απο υπουργιο πολιτισμου και απο λιμενικη αστυνομια. Στο επαγγελματιες εβαλα εισαγωγικα για να τονιστει οτι ουτε κανε εκεινοι δεν μπορουν, ποσο μαλλον οι ερασιτεχνες. τα ψαρια που περιμενατε να δειτε οπως περιμενω και εγω να δω χρονια, αυτη την εποχη ερχονται απο πελαγος αλλα δυστυχως θα περιμενουμε πολυ οσο κυνηγουν οι δολοφονοι με τις τρατες. Και βεβαια ειναι ολοι μαζι μου για τις τρατες και παντα θα ειναι αλλα ποτε δεν ειδα κινησεις απο κανεναν. Μονος δεν μπορω να δρασω. Ποιος δεν εχει παει σε ουζερι η ψαροταβερνα να δει στον καταλογο, γονος καλαμαρι, γονος ψαρακι, γονος... γονος.... γονος... απαγορευονται κι ομως τα πουλανε. Και το χειροτερο οτι εμεις τα τρωμε ''οχι εγω παντως''. IF YOU WANT TO CHANGE THE WORLD, BEGIN FROM YOURSELF. Εχω καλυτερο να πιασει ενας ψαροντουφεκας πχ 5 ροφους απο 5-10 κιλα παρα μια μηχανοτρατα 100 ροφους απο 500γρ. Και να ξερετε οτι οτι ανεβει επιφανεια, λογο τις πιεσης δεν ξανα καταδυετε η επιζει. Οτι λεω το λεω γιατι γνωριζω. Γεννηθηκα στην θαλασσα και ο πατερας μου ηταν επαγγελματιας ψαρας με ενα μικρο καικι και αρκουταν να πιασει 20 κιλα ψαρια για να ζησουμε και οχι 20 τονους για να ζησουν και 30 υπουργοι.
Απάντηση με παράθεση