Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 27-01-08, 23:49
Το avatar του χρήστη Μπλε
Μπλε Μπλε is offline
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.479
Απάντηση: 02.02.2008 - Ημερίδα: Καταδυτικά Πάρκα στην Ελλάδα - Προβληματισμοί και Προοπτικές

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Παύλος Βουλουτιάδης Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοντολογίς, ο κ. Μαρκάτος δουλεύει για τον κ. Κούτση.
Όχι Παύλε, κάνεις λάθος. Ο κ. Μαρκάτος δεν δουλεύει μόνο για τον κ. Κούτση (δλδ. ΣΕΛΟΝΤΑ) αλλά για πάαααρα πολλούς φορείς, επιχειρήσεις και οργανισμούς που ασχολούνται με τις καταδύσεις στην Ελλάδα...

Και εγώ αν ήμουν στη θέση της εταιρίας Καταδυτικά Πάρκα (ΣΕΛΟΝΤΑ ή όπως αλλιώς θέλεις πες τους), είναι πολύ πιθανό τον ίδιο άνθρωπο να ήθελα σαν σύμβουλό μου.

Επίσης, από όσο φαίνεται και από το επίσημο ιστότοπο της ΣΕΛΟΝΤΑ, δεν κρύβει το γεγονός ότι η Καταδυτικά Πάρκα Α.Ε. είναι θυγατρική της εταιρία. Όπως και δεν μου κάνει καμία εντύπωση η θέληση της ΣΕΛΟΝΤΑ ασχοληθεί με τα καταδυτικά πάρκα, μετά από τη σχετική της εμπειρία στις ιχθυοκαλλιέργειες (μισθώνει θαλάσσιες εκτάσεις και τις εκμεταλλεύεται, sounds familiar?).

Πραγματικά δε βρίσκω κάτι το μεμπτό σε όλη αυτή την ιστορία.

Όσο για τα "μικρά νησιά", ε, ναι, όλοι οι παράκτιοι δήμοι στην Ελλάδα λίγο πολύ θέλουν ένα καταδυτικό πάρκο στην περιοχή τους, τι σημαίνει αυτό? Ούτε μια εβδομάδα δεν αρκεί για να ακουστούν όλοι όσοι εμπλέκονται άμεσα ή έμμεσα (μέσω της έκφρασης της επιθυμίας να εμπλακούν) με τη δημιουργία Καταδυτικών Πάρκων στη χώρα μας.
__________________
The sea needs a break, NOT a break into! Put an END in OVERFISHING!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μπλε : 28-01-08 στις 00:01.
Απάντηση με παράθεση