Θέμα: Ποιο wing;
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 16-10-07, 17:23
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Ποιο wing;

Θάνο ένα πράγμα είναι που δεν καταλαβαίνω.

Αφού σου πώ αυτό:

Τις μισές καταδύσεις μου τις κάνω με στεγανή και όλες τις καταδύσεις που κάνω με διπλές τις κάνω με στεγανή. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με οτιδήποτε βρίσκεται πάνω στο BCD μου και θεωρώ ότι η σταθερότητα που προσφέρει είναι η καλύτερη από όλα τα συστήματα που έχω δοκιμάσει. Θάνε είμαι αντιπρόσωπος της εταιρείας αυτής στην Κύπρο και την έχω επιλέξει μετά από μελέτη 6 χρόνων. Θεωρώ πως η Zeagle έχει κάποιους από τους καλύτερους σχεδιαστές εξοπλισμού παγκοσμίως και γι' αυτό άλλωστε έχω επιλέξει μετά από 6 χρόνια μελέτης αυτή την εταιρεία μεταξύ άλλων επιλογών (Halcyon, DiveRite, Buddy, DiveSystems και άλλες που δεν υπήρχαν τότε που έπρεπε να επιλέξω στην Κύπρο). Δεν βρίσκω κανένα ψεγάδι στο σχεδιασμό του Ranger και εξυπηρετεί δεκάδες χιλιάδες δύτες ανα τον κόσμο έχωντας μάλιστα και ένα πολύ ψηλό επίπεδο ικανοποίησης ανάμεσά τους.

Τώρα αυτό που δεν καταλαβαίνω:

Γιατί έχεις φιξάρει και συσχετίσει την έννοια της άνεσης στις καταδύσεις με ένα συγκεκριμένο "ιδανικό" μοντέλο -- που BTW είναι το DIR κατ' εσένα --και απορείς που και άλλοι σχεδιαστές κάνουν εργονομικά προιόντα? Απορείς που η απόκλιση της θέσης ενός D-ring κατά 2 εκατοστά δεν προκαλεί πρόβλημα! Αφού ρε φίλε δεν προκαλεί τι να κάνουμε?
Απάντηση με παράθεση