Θέμα: Stroke test
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 14-06-08, 01:12
Το avatar του χρήστη fin
fin fin is offline
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 386
Απάντηση: Stroke test

Για να μη κανουμε μονο πλακα, το προβλημα με τη DIR θρησκεια (στη φιλοσοφια δεν υπαρχουν δογματα) ειναι το γεγονος οτι (οπως γενικα στις θρησκειες) βαζει τις δεκα εντολες πανω απο την προσωπικη κριση του καθενος, παρακαμπτοντας τις ιδιαιτεροτητες καθε δραστηριοτητας. Αυτο ευκολα οδηγει σε τυφλη υπακοη και περιεργες ερμηνειες.
Λογικο ηταν το ξεσπασμα εκεινη την εποχη που ο κοσμος δεν ηταν ασφαλης με τις λογικες της τουριστικης εκπαιδευσης και την πολυφωνια σε πρακτικες εξερευνησης. Σημερα εγινε μπουμεραγκ και αντιθετα φοριεται πολλες φορες απο ανθρωπους με ψυχολογια σαν αυτη που ελεγε ο Irvine stroke, αυτους με διψασμενα εγω.
Δεν χρειαζεται νομιζω να το παιρνουμε τοσο σκληρα. Εγω πως γινεται ας πουμε (το απολιθωμα πρακτικων) να παω τοσο καλα στο test αφου δεν το εχω ασπαστει;
Αν με το να θελει κανεις να DIRοβουταει καταπιεζει και προκαλει τους αλλους να τον αποφευγου, ισως καταφερνει να μειωσει την παραγωγικοτητα και ασφαλεια του στον ιδιο βαθμο που θα το εκανε αν φορουσε και αυτος ενα dc (σα σταυρουδακι) και σουλατσαρε μαζι με τον οχλο.
Καπου στη μεση θα τη βρουμε την ακρη.
Αλλα απο την αλλη (για να με πιασει και ο Σωτος) that's just me.
__________________
Physical Diver

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fin : 14-06-08 στις 01:15.
Απάντηση με παράθεση