Θέμα: Stroke test
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 14-06-08, 23:33
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Stroke test

To PM.

Είναι η άποψή μου είτε κεκλεισμένω είτε ορθάνοικτων των θυρών. Είμαι αυτός που είμαι και τα λέω με το δικό μου στυλ. όπως τα γράφω έτσι και τα λέω. Είμαι ανοικτό βιβλίο και ακόμα και να είχα MSN τα ίδια θα έγραφα. μακάρι όσοι σχολιάζουν στα μεταξύ τους MSN να σχολίαζαν και εδώ για να πάρουν απαντήσεις.

Κατ' αρχή να πώ ότι συμφωνώ με την προσέγγιση του Fin έτσι όπως το έθεσε περί θρησκείας και αποφασίζω και εγώ βάσει της ερμηνείας που δίνει ότι δηλαδή οι φιλοσοφίες δεν έχουν δόγματα (οι θρησκείες έχουν) και έτσι από δω και μπρος χωρίς παρεξήγηση θα αποκαλώ την DIR σαν θρησκεία. Νομίζω ότι αποκτώ αυτό το δικαίωμα καθώς εσείς χρησιμοποιείται μια δική σας ορολογία και αποκαλέιτε τους άλλους με όρους που έχετε θεσπίσει και υιοθετήσει within the walls.


Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο NickVas
@sotos Το ειρωνικό ύφος σου, στο παρακάτω και σε όλα γενικά τα posts σου έρχεται σε αντίθεση με την παράκλησή σου να σε φωτίσουμε... Γενικά βλέπω ότι παρόλη την ιδέα του fin περί σνομπισμού των DIRαδων μάλλον το αντίθετο ισχύει, άνθρωποι οι οποίοι δεν ξέρουν και πολλά για το DIR δεν χάνουν ευκαιρία να πετάξουν σπόντες και να κοροιδεύουν χωρίς να έχω δεί κανένα ουσιαστικό επιχείρημα για το που ακριβώς διαφωνούν. Λοιπόν έχω και εγώ μια πρόταση για σένα: επειδή και εγώ ότι σου γράψω στο internet θα στο γράψω γιατί δεν κάνεις κανά σχολείο να μάθεις τι είναι αυτό DIR τελος πάντων, να το μάθεις όμως σωστά με τα πως και τα γιατί του. Μπορώ να σου συστήσω και κάποιον εκπαιδευτή εάν θες.


Έχεις διακρίνει ειρωνικό ύφος σε όλα μου τα ποστ γενικά?

Παράκληση? Που την έιδες αγαπητέ μου την παράκλιση? Πρόταση έκανα που για να είμαι ειλικρινής ποσώς δεν με ενδιαφέρει αν είσαι σε διάθεση να συζητήσεις σαν ίσος προς ίσο ή αν την έχεις δει εκλεκτός του καταδυτικού Θεού και αρνείσαι να μιλάς με υποδιαίστερες κατηγορίες δυτών.

Όσο για το σχολείο που μου προτείνεις. Δώσμου ένα καλό λόγο γιατί να το κάνω.

Δεν νομίζεις ότι πολύς μυστικισμός έχει πέσει γύρω από την GUE? Εντάξει αντιλαμβάνομαι ότι αυτός είναι ένας τρόπος προώθησης αλλά ο μυστικισμός δεν είναι πολύ in σήμερα. Οι ταμπέλες και η εφεύρεση νέων όρων και ερμηνειών άνευ αντικειμένου είναι αμερικάνικη μόδα και δεν ταιριάζει στην προσωπική μου ιδιοσυγκρασία. Και επειδή πιστεύω ότι η κατάδυση είναι φιλοσοφία και όχι θρησκεία δεν θα καταφύγω σε στοές και εκκλησίες για να με μάθουν να βουτάω με ασφάλεια. Μου αρέσουν οι σταράτες κουβέντες. Δεν είπα ότι διαφωνώ κάπου με την θρησκεία σας. Εξάλλου θρήσκος δεν είμαι. Για να διαφωνίσω πρέπει πρώτα να μάθω τι είστε και τι αντιπροσωπεύετε. Εσείς ιχσχυρίζεστε ότι είστε το οτιδήποτε σωστό σαν να λέμε η φωτεινή πλευρά και όλοι οι άλλοι είναι ο σκωταδισμός. Ας είναι προτιμώ να μείνω στην σκοτεινή πλευρά και μείνετε εσείς με τα μυστικά σας αυστηρά φυλαγμένα στις αίθουσες που διδάσκετε. Εμένα πάντως για να με δείς μαθητή θα πρέπει να κάνεις πολλές προσπάθειες αν και χαμένος ο κόπος σου θα πάει. Αν για να μάθω ο μόνος τρόπος είναι να σας πληρώσω ευχαριστώ δεν θα πάρω. Μου εισηγείσε να κάνω κανω σχολείο για να τα μάθω και να τα μάθω και σωστά. Λες και δεν υπάρχει αλλος τρόπος να πεφωτιστεί κανείς εκτός από το να τα ακουμπάει. Έχετε στηρίξει όλη την καμπάνια προώθησης της ιδέας σας και των οικονομικών σας συμφερόντων σε χαρακτηρισμούς όπως DIR και Stroke και έχετε μια αστεία κατ' εμέ προσέγγιση στο θέμα μάρκετινγκ. Παρολ' αυτά δώσε μου ένα καλό λόγο για να κάνω τα σχολεία σας και θα το σκεφτώ!

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την δουλειά κανενός αλλά έχω πρόβλημα με άτομα που θεωρούν ότι είμαστε ηλίθιοι και ότι η νουμοσύνη μας είναι αρκετά χαμηλή για να πιπιλάμε το σλόγκαν σας. Φαίνεται πως έχετε πολλά καλά στοιχεία. Αλλά την την έχετε ψιλο-ψωνίσει.

Μπορώ να πω πως με έχει αποτρέψει από κάθε πιθανότητα να μάθω περισσότερα για την θρησκεία σας το ποστ σου διότι αν είναι πολλά άτομα με τέτοια προσέγγιση στα ιερά σας δεν νομίζω να έχω να μάθω και πολά πράγματα.

Σώτος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σώτος Χριστοδούλου : 14-06-08 στις 23:36.
Απάντηση με παράθεση