Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 12-10-07, 10:20
sharkius sharkius is offline
 
Εγγραφή: 28-09-2007
Μηνύματα: 125
Απάντηση: Τι αεριο προτιματε για τις αποσυμπιεσεις σας?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Thanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις δεί κάποια μελέτη για αυτό που λέει ο κος Ζαχαριάδης;

Ξαναλέω, μου είναι δύσκολο να πιστέψω τι λέει ένας γιατρός, όταν απο την άλλοι είναι σχεδόν όλοι οι οργανισμοί και χιλιάδες δύτες σε όλο τον κόσμο.

Όχι στην χρήση 100% Ο2 νομίζω δεν λέει κανένας οργανισμός.. μπορεί βέβαια να έιμαι λάθος

Πάντως στο Adv. Nitrox, χρησιμοποιείς ένα μείγμα , και το πιο πιθανόν είναι να χρησιμοποιήσεις ΕΑΝ50, οπότε μην ανησυχείς
Τωρα τι ειχε στο νου του που να ξερω φανταζομαι ομως οτι δεν μπορει να το ειπε ετσι γιατι του ηρθε. Αν θυμαμε καλα σε καποιο σημειο ελεγε οτι ειναι πλεον αποδεδειγμενο οτι αποσυμπιεζεις καλυτερα με μερικη πιεση Ο2 1ΑΤΑ παρα απο οτι με 2ΑΤΑ (εχω μια επιφυλαξη για τα νουμερα γιατι δεν εχω το περιοδικο μπροστα)
Το θεμα δεν ειναι ποσα αερια αλλα το οτι λεει οχι σε μιγματα πλουσιοτερα σε οξυγονο απο 50%

Παράθεση:
Προσπαθείστε πάντα να συνδέσετε την απάντηση με κάτι που έχετε ήδη στο κεφάλι σας, με μια γνώση που θεωρείτε τεκμηριωμένη και επιδιώξτε να ξεκαθαρίσετε κάθε σύγκρουση που δημιουργείται με άλλες απόψεις για να αποκρυσταλλώσετε το όλο σκηνικό και παρασκήνιο. Και προπάντως ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΕΥΚΟΛΟΠΙΣΤΟΙ.
Το προβλημα ειναι οτι το τοπιο ειναι γενικως θολο. Ο μεν λεει α ο δε β και το στηριζουν με επιχειρηματα που στα ματια του αδαους ειναι σωστα.
Και ακριβως επειδη δεν πρεπει να ειμαστε ευκολοπιστοι ρωταω ποια αποψη να λαβει κανεις υποψη του γιατι οσο να ναι η αποψη ενος εξειδικευμενου στο θεμα γιατρου παντα εχει μια αλλη βαρυτητα.
Απάντηση με παράθεση