Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 12-10-07, 12:42
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Τι αεριο προτιματε για τις αποσυμπιεσεις σας?

Α φίλε Sharkius!

Έχουμε να κάνουμε με την περίπτωση που δεν έχεις τις απαραίτητες πληροφορίες ώστε να μπορείς να αξιολογείς κάθε νέα πληροφορία και κάθε νέο άρθρο....Αναγκαστικά βασίζεσαι πάνω σε κάποια αρχή που θεωρείς έγκυρη. Εξηγούμαι:

Ένας ειδικός αναφέρει μια καινούργια για μένα πληροφορία. Δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο προηγουμένως. Έχω την δυνατότητα να ζητήσω άμεση διευκρίνηση και εξήγηση της νέας θέσης μέχρι όλες μου οι απορίες να εξαντληθούν. Ξέρω και τι λέει η άλλη πλευρά πάνω στο συγκεκριμένο θέμα και γιατί το λέει ώστε να μπορέσω να κάνω μια σύγκριση και να ακολουθήσω την άποψη που με έχει πείσει?

Έστω όμως ότι δεν μπορώ να κάνω διευκρινηστικές ερωτήσεις στο άτομο που έχει εκφράσει αυτή την άποψη. Τι να κάνω? Βλέπω τι ακολουθούν οι περισσότεροι, για πόσο καιρό το κάνουνε και ποιοι στηρίζουνε αυτές τις τακτικές. Αυτό κάνω και εγώ διότι δεν έχω στοιχεία που να συνηγορούν υπέρ της μειοψηφούσας άποψης. Η κάθε νέα πληροφορία θεωρείται άκυρη μέχρι να διερευνηθεί κατάλληλα και είτε να γίνει αποδεκτή (από εκείνους που αποδέχομαι ότι κρίνουν σωστά) είτε να απορριφθεί.

Σε καλύπτω?
Απάντηση με παράθεση