Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 18-11-10, 14:17
Το avatar του χρήστη ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ is offline
Μέλος ΔΣ Άλλων Συλλόγων
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 680
Απάντηση: Ο Πάρσιφαλ, οι ουσίες, και οι τρύπες

Δημήτρη εσύ καλά κάνεις και δευτερολογείς και σε τιμά που είσαι πρόθυμος να καταθέσεις για την παράνομη ανέλκυση (αν και ούτε ο Receiver of wreck δεν θα έφτανε στο Αμβούργο για να φέρει μάρτυρα να πάρει κατάθεση...) . Όσον αφορά τη νομιμότητα ή όχι της κατάδυσης στο "άγνωστο Πάιπερ" εγώ το φωνάζω τόσα χρόνια... Τι θέλεις άδειες, υπάρχει απαγόρευση εκεί;Οχι; Tοτε γράψτους στα @ρχ/ σου και κάνε τις βουτίτσες σου και μην το λές ούτε στον παπά...
Τώρα αν δεν κατανοήσαμε την προβληματική όπως διαχωρίζεις εσύ τις περιπτώσεις εγώ προσωπικά την κατανόησα αλλά ... ζείς στη Γερμανία Δημήτρη και δεν μπορείς να καταλάβεις ακριβώς τι γίνεται στην Ελλάδα...
Γι αυτό τα βάζω όλα σε ένα καζάνι, είναι άλλωστε μία συνταγή, μια φασολάδα...Στην Ελλάδα πλέον λίγη σημασία έχουν τα διαφορετικά περιστατικά, τεράστια σημασία έχει η επιβίωση, η αξιοπρέπεια και η επιστροφή της υποκρισίας στη μούρη όσων μας τη σερβίρουν.
Σου απαντάω με ένα αληθινό περιστατικό που μου συνέβη ....
Ένας Ελληνογερμανός έμπορος κρασιού στο Βερολίνο με έμπηξε 15.000 Ευρώ και σύμφωνα με τους όρους του τιμολογίου ορίστηκε Δικάσιμος στην Ελλάδα. Ο αντίστοιχος με εσένα υπάλληλος της πρεσβείας που έπρεπε να του επιδόσει την κλήση για το δικαστήριο έκανε 6 μήνες να πάει... Στο δικαστήριο ο πελάτης δεν παρουσιάστηκε φυσικά, άλλωστε δεν υπήρχε λόγος, είχε κλητευτεί εκπρόθεσμα... Τελικά τα λεφτά τα παίρνω τώρα λίγα λίγα από το Γερμανικό Δημόσιο που εκμεταλεύεται την περιουσά του μακαρίτη πλέον πρώην πελάτη μου... Το Ελληνικό Δημόσιο σήμερα απλά μου ζητάει περαίωση, αυτά δηλαδή που λείπουν από τον προσκυνημένο Παπακωνσταντίνου...
Απάντηση με παράθεση