Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 18-07-10, 10:19
Το avatar του χρήστη Deep Rhodos
Deep Rhodos Deep Rhodos is offline
 
Εγγραφή: 16-12-2008
Περιοχή: Rodos
Μηνύματα: 89
Απάντηση: Σχεση Καταδυτικού κέντρου-ενοικιαστή εξοπλισμού

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να θέσω μια ερώτηση.
Εάν 8 το πρωί ΧΙΚ εμφανιστούνε στο καταδυτικό 3ε….ζακια, και ΧΙΚκρατάνε στο ένα ΧΙΚ τους χέρι την κάρτα ΧΙΚ αυτοδυτη και στο άλλο 3 άδεια ΧΙΚμπουκάλια τζιν και 16 μπύρες ΧΙΚ να τους νοικιάσει εξοπλισμό?
ΠΕΡΙ ΗΘΙΚΗΣ
Φίλε Στέλιο
Γιατί επαναλαμβάνουμε τα ίδια πράγματα.
Θα το θέσω διαφορετικά.
Ερχομαι Αθήνα και επιθυμώ να κάνω καμιά βουτιά. Πάω λοιπόν σε ένα καταδυτικό και ζητάω ένα ζεύγος 18άρες. Ο ιδιοκτήτης μου λέει ότι άν θέλω αύριο έχουν οργανώσει ναυαγιοκατάδυση στη Τζιά και εγώ του λέω ότι δέν με ενδιαφέρει γιατί θα πάμε νυχτερινή με έναν φίλο μου. Και μετά αρχίζω και του λέω ότι εγώ είμαι μάγκας, και έχω πάει και 50 και 60 με αέρα και έχω και κάτι γαμάτα φυνιστρίνια σπίτι και τέτοια.(πιστεύεις ότι δέν υπάρχουν τέτοιοι τύποι
Είσαι σίγουρος ότι ο άνθρωπος θα μου τις δώσει;
Φίλε μου, δέν μπορεί κανένας να υποχρεώσει κανέναν να δουλέψει με τον τρόπο που θέλει. Τα περί ηθικής μου άστα σε μένα σε παρακαλώ. Στο κάτω κάτω της γραφής άμα θές μπουκάλα θα βρείς, δέν υπάρχει περίπτωση.
Όσων αφορά το παράδειγμα που έθεσες, υπάρχουν πράγματι άτομα που δέν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη και δέν θέλω καν να ασχολούμαι μαζί τους. Ούτε για ενοικίαση, ούτε για συνοδευόμενη ούτε για πτυχία ούτε για τίποτα.
Θέλω να πιστεύω ότι οι συνάδελφοι επαγγελματίες που διαβάζουν αυτό το άρθρο καταλαβαίνουν τί εννοώ. Το να στήσεις ένα καταδυτικό κέντρο είναι πού δύσκολο. Το να το καταστρέψεις αντίθετα πολύ εύκολο.
__________________
Dare to Explore!
Απάντηση με παράθεση