Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 19-07-10, 17:05
Το avatar του χρήστη Deep Rhodos
Deep Rhodos Deep Rhodos is offline
 
Εγγραφή: 16-12-2008
Περιοχή: Rodos
Μηνύματα: 89
Απάντηση: Σχεση Καταδυτικού κέντρου-ενοικιαστή εξοπλισμού

Απ' ότι φαίνεται παιδιά, το θέμα ξέφυγε. Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί ξαφνικά έγινα υπόλογος και γιατί βάλλομαι. Τις θέσεις μου τις έχω ξεκαθαρίσει με επιχειρήματα. Δεν νομίζω να άφησα κάτι ασαφές. Ασπάζομαι τις απόψεις όλων σας αλλά προσπαθήστε να καταλάβετε και την δική μου. Νομίζω οι περισσότεροι επαγγελματίες καταλαβαίνουν περίπου τί λέω. Μην το θεωρείτε ¨πόρτα" αν κάποιος δέν σας δώσει εξοπλισμό, μπουκάλα, αυτοκίνητο, DSL ή ότι άλλο τέλος πάντων ειπώθηκε. Αναρωτηθείτε απλά ποιός ήταν ο λόγος που δέν σας έδωσε. Διακρίσεις; Όχι βέβαια. Κερδοσκοπία; Θέλω να πιστεύω πως όχι. Προστασία της περιουσίας του; Πολύ πιθανόν. Νομίζω πως ο σύνηθης λόγος που κάποιος αποφεύγει να νοικιάσει (με η χωρίς δικαιολογίες) είναι γιατί δέν θέλει να έχει καμιά συμμετοχή (ούτε καν να φαίνεται η φίρμα του) σε παράνομες ή απλά κακές πράξεις. Δικαίωμα του είναι στο κάτω κάτω ρε παιδιά. Παράνομο ξεπαράνομο. Και μήνυση να του κάνεις θα βρεί κάτι και θα την σκαπουλάρει. Αντί λοιπόν να με λιθοβολείτε γιατί δέν κοιτάτε πώς θα κερδίσετε την εμπιστοσύνη του καταδυτικού της γειτονιάς σας, της πόλης σας, ακόμα και αυτού του προορισμού διακοπών σας. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι με καλή χρήση και συμπεριφορά, στο τέλος, ούτε λεφτά δεν θα σας παίρνουν. Προσπαθήστε να δείτε και την άλλη πλευρά... Το άρθρο αυτό για τον σκοπό αυτό ξεκίνησε για να βγάλουμε συμπεράσματα.
__________________
Dare to Explore!
Απάντηση με παράθεση