Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 08-07-11, 11:35
Το avatar του χρήστη Μπλε
Μπλε Μπλε is offline
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.479
Απάντηση: αρχάριος - διάφορες απορίες

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο andreas Εμφάνιση μηνυμάτων
μα και εγω συμφωνω, δε διαφωνω καθόλου, λεω μάλιστα οτι οι εκδηλώσεις του συλλόγου, οι παρουσιάσεις, οι ομιλίες κλπ ειναι σημαντικές (γι αυτο και τις παρακολουθω !), θα ήθελα όμως να υπάρχει εξίσου ενα κατεβατο απο ... παραλιες και ημερομηνίες ... (τροφη για σκέψεις, 3η προσπάθεια )



Ο Σύλλογος μέχρι στιγμής προσφέρει σε ένα τομέα που δεν υπάρχει αντίστοιχη προσφορά, τουλάχιστον στην Αθήνα: αυτός της ενημέρωσης και της επιμόρφωσης γύρω από την κατάδυση και τη θάλασσα. Μιλάμε για μια "υπηρεσία" στην οποία δεν έχεις πρόσβαση μέσω της παρέας σου ή ενός καταδυτικού κέντρου, μιλάμε για την πλήρωση ενός κενού. Προσωπικά το βρίσκω άδικο να το θεωρεί ο οποιοσδήποτε αυτό λίγο.

Από την άλλη, το να ζητάει ο καθένας μας περισσότερα είναι εύκολο, αλλά όσο παρακολουθώ το Σύλλογο (δλδ από την αρχή του), δεν βλέπω και μεγάλη πρόθεση εκτός μελών ΔΣ για επέκταση προς την κατεύθυνση που προτείνεις, δηλαδή τις καταδύσεις αναψυχής σε σταθερή βάση. Τα μέλη του Συλλόγου δεν αποτελούνται μόνο από αρχάριους δύτες, κι όμως δεν έχω δει έμπρακτα την πρόθεση για την ανάληψη μιας τέτοιας δράσης από κάποιον.

Δε νομίζετε ότι έχει παρέλθει η εποχή που τα περιμένουμε όλα από το "κράτος" και "τους άλλους";
Ο Σύλλογος είναι τα μέλη του. Αυτή είναι η δική μου τροφή για σκέψη, προβληματισμό και αυτοκριτική. Καλή σας όρεξη!

__________________
The sea needs a break, NOT a break into! Put an END in OVERFISHING!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μπλε : 08-07-11 στις 11:39.
Απάντηση με παράθεση