Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #65  
Παλιά 23-01-09, 16:05
Το avatar του χρήστη Andreas Triantopoulos
Andreas Triantopoulos Andreas Triantopoulos is offline
 
Εγγραφή: 18-09-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 645
Απάντηση: Τώρα φταίω εγώ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Thanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο και Αντρέα θα συμφωνούσα μαζί σας εάν μιλάγαμε για απλό σχολείο... σίγουρα κανένας οργανισμός δεν μπορεί να ελέγχει τους εκπαιδευτές του.

Εδώ όμως, όπως ειπώθηκε μιλάμε για Course Director...πόσους τέτοιους έχει η DSAT που να μην μπορεί να τους ελέγξει;; Μιλάμε ουσιαστικά τον ίδιο τον οργανισμό ότι εκπροσωπεύει ο Course Director, Regional Manager κλπ

Όσο για τους Ellyat, Cedric κλπ, ήταν εκπαιδευτές άλλων οργανισμών με διαμορφωμένη κουλτούρα την οποία πιστεύω δεν επηρέασε καθόλου η DSAT. O Cedric είναι επίσης της ANDI,IANTD,PSAI κλπ

Το ότι είναι εκπαιδευτές και της DSAT δεν κάνει τον οργανισμό καλύτερο..
Θάνο, φίλε μου μου, συγνώμη που το λέω και ξέρεις πόσο σε εκτιμώ, αλλά το argument σου μπάζει σαν σουρωτήρι...

Εάν για παράδειγμα έχω να ασφαλίσω το σπίτι μου, τι σκάφος μου και το αυτοκίνητο και επιλέξω 3 διαφορετικές ασφαλιστικές εταιρείες, η επιλογή μου αυτή σημαίνει ότι (έαν είμαι βέβαια λογικός και νοήμων) ότι επέλεξα καλά προίόντα, έχω επιστοσύνη στις εταιρείες αυτές και στις υπηρεσίες που προσφέρουν. Η επιλογή μου είναι ψήφος υπέρ...δεν είναι ούτε άσχετη, ούτε τυχαία...

Εάν είμαι εισαγωγέας προίόντων, θα επιλέξω να εισάγω και να πωλώ προίόντα καλής σχέσης ποιότητας και τιμής. Εαν είμαι και πάλι νοήμων και λογικός και όχι απατεώνας, δεν θα διακινδυνεύσω το όνομα μου ως έμπορος και εισαγωγέας προωθώντας ένα substandard προίόν...

Κατά συνέπεια εάν είμαι ένας παγκοσμίου φήμης εκπαιδευτής καταδύσεων δεν θα επιλέξω να συνεργάζομαι και να πωλώ τα προίόντα ενός οργανισμού, τα οποία θεωρώ substandard, θέτωντας την φήμη μου υπό αίρεση. To αντίθετο μάλιστα... θα επιλέξω τα προίόντα τα οποία θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα, προσφέρουν την καλύτερη σχέση τιμής/ποιότητας και αυτά θα προσφέρω, εξασφαλίζοντας το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για τους μαθητές μου και την περαιτέρω φήμη μου.

Γιαυτό φίλε, κάτι προφανώς ξέρει ο κ. Ellyatt (καθώς και πολλοι άλλοι), που διδάσκει ολοένα και περισσότερο DSAT, αν και το κόστος του για τα συγκεκριμένα σχολεία είναι αυξημένο, διότι το κόστος της πιστοποίησης, των βιβλίων, των βοηθημάτων είναι υψηλότερο άλλων οργανισμών καθώς επίσης και το κόστος του ηλίου, οξυγόνου και χρόνου του, αφού ο ελάχιστος αριθμός καταδύσεων της DSAT είναι υψηλότερος πολλών άλλων οργανισμών.
Και επειδή μαθηματικά ξέρουμε, εάν το κόστος είναι υψηλότερο για το εκπαιδευτή αυτό κάτι σημαίνει για την ποιότητα κρατώντας σταθερο το αποτέλεσμα της σχέσης ποιότητας προς κόστος...

και μην μου πείτε ότι ο Ellyatt έγινε DSAΤ γιατί αυτό θέλει ο κόσμος... όταν κάνεις σχολείο με τον Ellyatt δεν σε ενδιαφέρει τι χαρτί θα πάρεις και εάν πάρεις... άσε δε, που εάν σου πεί ο Ellyatt αυτό το σχολείο είναι καλό, έσυ θα αρνηθείς και θα του πείς όχι θέλω να μου κάνεις PIANSGUDRTG? Μην τρελλαθούμε... Εδώ εγώ ο άσημος εάν πώ στους μαθητές μου αύριο, θα κάνουμε trimix με την PIANSGUDRTG διότι θεωρώ το προγραμμα της ανώτερο/καλύτερο κλπ, τι νομίζεις θα γίνει? Θα αρνηθούν?

Με φιλικούς χαιρετισμούς και ελπίζω να τα πούμε (και πιούμε) συντόμως και με τον βuddy σου παρέα,

Α.
__________________
I never get narced, or pee in my wetsuit

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andreas Triantopoulos : 23-01-09 στις 16:34.
Απάντηση με παράθεση