Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 06-06-07, 20:40
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Πόσο βαθιά πρέπει να γίνονται οι βαθιές στάσεις αποσυμπίεσης;

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GKAM Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρω ότι έχεις δουλέψει αρκετά πάνω στην θεωρία της αποσυμπίεσης φτιάχνοντας μάλιστα και την δική σου πειραματική πρόταση με τροποποιημένο αλγόριθμο Buhlmann. Ίσως είχε νόημα να μοιραστείς τις βασικές αρχές και μαζί με άλλους 1-2 υπόλοιπους να ξεκινάγαμε ένα νέο θέμα ώστε να βοηθήσουμε να μπουν οι βάσεις για μια τέτοια συζήτηση.

Τι λές, ψήνεσαι;
GKAM ίσως να έχεις δίκαιο πως αυτή η συζήτηση θα μπορούσε ενδεχωμένως να δώσει και στους υπόλοιπους της παρέας κάτι ενδιαφέρον. Είναι πολλές οι πτυχές όμως και νιώθω κάπως πελαγωμένος. Δεν ξέρω πως να αρχίσω ένα τέτοιο θέμα. Έχω πάντως διάθεση και όρεξη να το ανοίξουμε. Επειδή γνωρίζω πως έχεις και εσύ ασχοληθεί βοήθα την συζήτηση.

Η στοιχειώδης κατανόηση της θεωρείας της αποσυμπίεσης συμφωνώ μαζί σου πως προσθέτει στην ασφάλεια καθώς δίνει μια οπτική εικόνα του τι κατά προσέγγιση συμβαίνει στο σώμα μας. Η μελέτη της σου ανοίγει το μαυρο κουτί που μπορεί να ονμάζεται προκατ πίνακας αποσυμπίεσης, κομπιούτερ ή software κ,αι βλέπεις πλεόν καθαρά τα "σώψυχά" του. Ενίοτε δε απομυθοποιεί και προσεγγίσεις που εκθειάζονται για ίσως εμπορικούς λόγους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σώτος Χριστοδούλου : 06-06-07 στις 20:57.
Απάντηση με παράθεση