Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 06-06-09, 07:44
Το avatar του χρήστη ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ is offline
Μέλος ΔΣ Άλλων Συλλόγων
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 680
Απάντηση: 25.5-06.06.09: S/S Burdigala Project - η έρευνα συνεχίζεται!

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η αποστολή Burdigala project με τις τελευταίες καταδύσεις στο ... άγνωστο αεροπλάνο www.keadive.gr

( αν και σύγχρονο, σε χάλια κατάσταση και πολύ πολύ μακριά από τη Τζιά...)

Χάρις στους "αρμόδιους" μάθαμε ότι υπάρχει και ιδιοκτήτης στο ναυάγιο, εγώ θα τους πληροφορήσω ότι υπάρχει (ναι αλήθεια είναι) και ναυπηγείο που κατασκεύασε το καράβι...
Ανακαλύψαμε τον τροχό λοιπόν αλλά αλλού τον έχουν ανακαλύψει εδώ και χρόνια γι' αυτό υπάρχει και μια υπηρεσία, ο αποδέκτης ναυαγίου, (που θα μπορούσε να ανήκει σε κάποια άλλη υπηρεσία πχ Λιμενική Αρχή) που είναι αρμόδια να εκδίδει αυτές τις άδειες... Από την άλλη μετά από αυτές τις εξελίξεις οι διαδικασίες για εμάς τους φτωχούς ερασιτέχνες αυτοδύτες απλουστεύονται και την άδεια μέχρι να μας πούνε τι συμβαίνει
φαντάζομαι θα την παίρνουμε όπως παλιά από τη "σημαία".

Δικαιολογούνται οι αρμόδιοι ίσως για την αδράνειά τους και τις μη απαρτίες στις ολομέλειες γιατί έχουν πιο σημαντικά θέματα, ήρθαν εκλογές και το μήνα πριν τις εκλογές παραδοσιακά τρέχουμε για μια καλύτερη Ελλάδα...Επίσης τρέχουν και τα παρατρεχάμενα κομματοσκυλάκια που διορίζονται σε θέσεις στα υπουργεία και υπηρεσίες να τσιμπήσουν και αυτοί κανένα κοκκαλάκι...ή λίγη δόξα (οι πιο μακάκες...)

Θλίβομαι βέβαια που για πρώτη φορά στη χώρα μας γίνεται μια αποστολή με τόσο μεγάλη οργάνωση από πριν που κράτησε όλο το χειμώνα, και ολοκληρωμένη ιστορική έρευνα που θα ζήλευαν και οι αρχαιολόγοι και μπλοκάρεται με αυτό τον τρόπο. Ίσως σε κάποιους δεν αρέσουν αυτές οι προσπάθειες... Για πρώτη φορά μάλιστα βρέθηκαν και χορηγοί με σημαντική προσφορά στην αποστολή που είναι πάρα πάρα πολύ δύσκολο να γίνει (ρωτήστε και εμένα....) και μετά από αυτά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο...

Θα μπορούσα πολλά να πώ αλλά αφ' ενός έχω στραβώσει και αν θέλουν να κάνουν κάτι καλό για τον τόπο ας το κάνουν μόνοι τους έμπρακτα (έστω και μετά τις εκλογές ) αφ' ετέρου δεν έχω χρόνο, έχω βρεί ένα καρασύγχρονο ναυάγιο (αλλά Zenobia) αλλά δυστυχώς εκτός από τον ιδιοκτήτη του έχει πάνω και 40 νταλίκες που καθεμιά τους έχει τον δικό της ιδιοκτήτη-νταλικέρη ..... Ένας μάλιστα είναι από τη Μπουργκίνα Φάσο και επειδή εκεί δεν έχουν ίντερνετ, ούτε τηλέφωνο θα πάω επί τόπου να τον βρώ να πάρω άδεια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : 06-06-09 στις 08:00.
Απάντηση με παράθεση