Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 19-08-09, 13:53
Το avatar του χρήστη JoSpy
JoSpy JoSpy is offline
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Mannheim, DE
Μηνύματα: 66
Απάντηση: Μου άρεσε / Με εκνεύρισε - Ανοιχτή κριτική καταδυτικών επιχειρήσεων

Η πρωτη μου επισκεψη ανω των Δελφων με εφερε στην Σιθωνια και ειδικα στην Νικιτη. Εννοοιται οτι ο καταδυτικος εξοπλισμος μου ηταν μαζι.
Πριν ξεκινησω προσπαθησα να μαθω που εχει στη Σιθωνια καταδυτικα κεντρα. Εντοπισα 4, στα οποια εστειλα και e-mail. Τα δυο μου απαντησαν γρηγορα. Τα αλλα 2 καθολου, το γιατι δεν παιζει πια ρολο.

Γεγονος ειναι οτι με τα αλλα 2 εμεινα ενθουσιασμενος. Ειτε απο το Poseidon Diving Academy, ειτε απο Aqualand σε καθε ερωτηση η Αδριανα και ο Αγγελος αντιστοιχα μου δινανε τις απαραιτητες πληροφοριες.
Δεν ξερω κατα ποσο οσοι γνωριζουν τα δυο αυτα καταδυτικα μπορουν να τα συγκρινουν. Εμενα παντως μου ειναι πολυ δυσκολο.

Απο την μια το Poseidon, νεο, μεσα σε 5στερο ξενοδοχειο και με τα πολλα τα χερια που βοηθουν. Τον Τασο με τις ιδεες του για το μελλον, τον Θυμιο και τον Κωστα για την βοηθεια τους στον εξοπλισμο και στην καταδυση, την Αδριανα για την ολη εξυπερετηση και τελικα τον Δημητρη για το οσα μου εδειξε στον βυθο. Και φυσικα την βοηθεια του ΣΤΗΝ βουτια. Παιδια να ειστε σιγουροι οτι δεν θα μου μεινεται μονο για την μια ιδιαιτερη βουτια στην αναμνηση.

Και απο την αλλη το Aqualand στο καμπιγκ του Πλατανιτσι, πιο χυμα και γραφικο Με τον Κωστα και τον Ατιλα να κανουν οτι περναει απο το χερι τους για να αισθανεσαι ανετα. Οχι μονο πανω στην βαρκα και στην βουτια αλλα και στα διαληματα μεταξυ των βουτιων. TNX για το οτι εμαθα να δενω και να λυνω βαρκα , για το πως εντοπιζω χταποδια και για την πληροφορια πως λειτουργουν καταδυτικα. Και φυσικα για τις φωτογραφιες.

Δεν θελω να μιλησω για τιμες. Οσοι ενδιαφερονται μπορουν να επικοινωνισουν μαζι τους να μαθουν. Ετσι και αλλιως λογω των διαφορετικων συνθηκων δεν μπορουν να συγκριθουν.
Θελω να πω οτι πηγα σαν ξενος και εφυγα σαν φιλος. Και αυτο ειναι που μετραει, για μενα.
Μακαρι να ειναι ολα τα καταδυτικα στην Ελλαδα ετσι.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση