Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 09-08-07, 08:45
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Ψάρεμα με δυναμίτη

Αγαπητε Χρηστο καλημερα !

Κατι παρομοιο μου ετυχε απο σημαντικα μικροτερη το 1994 , οταν πρωτο εμαθα να κανω καταδυσεις , στην Χαλκιδικη . Τομασουρι εσκασε πιο κοντα απο 100 μετρα απο εμενα , αλλα ημουν πολυ τυχερος γιατι αναμεσα σε εμενα και την εκρηξη υπηρχε μεγαλος βραχος , ο οποιος ανεκοψε το μεγαλυτερο μερος του ωστικου κυμματος . Παρ'αυτα , βγηκα στην επιφανεια σαν ψοφιο καλαμαρι , με αιμα σην μυτη και στα αυτια και δυνατους πονους στα πνευμονια και στο κεφαλι , οπως επισης και λιγοτερο στην κοιλιακη μου χωρα . Οταν τελικα βγηκα στην ακτη (ανασκελα , μονος και ματωμενος) , χωρις ακομα να εχω καταλαβει τι μου ηρθε , μου ειπαν καποιοι συνκατασκηνωτες οτι ψαρευουν με δυναμιτη καποιοι εκει μπροστα . Τηλεφωνησα στο τοπικο Λιμεναρχειο , αλλα ξερεις τι μου απαντησαν ? Ναι , ναι , ξερουμε , αλλα προσεχετε με αυτους , ειναι επικινδυνοι . Ε , ξερεις κατι Χρηστο ? Κι εγω μπορει να γινω τρομερα επικινδυνος , και οποιοσδηποτε , υπο συνθηκες . Τοτε απλα το καταπια , αλλα οχι πλεον . Και τους ψαρομπουκαλους καταγγελλω οταν τους αντιληφθω και ολους οσους προκαλουν ζημιες τετοιου ειδους και αισθανομαι υπεροχα και χωρις καθολου τυψεις . Οταν δεις οτι οι Αρχες δεν αντιδρουν , δεν ειναι κακο να παιρνεις τον νομο στα χερια σου καμμια φορα .
Φτανει πια με τις μαγκιες αυτου του ειδους . Δεν υπαρχει αλλο περιθωριο .
Απάντηση με παράθεση